Jesteś tutaj:Wywiady Młodzi gnieźnianie kręcą film o swojej pasji - potrzebują wsparcia
czwartek, 03 października 2019 09:18

Młodzi gnieźnianie kręcą film o swojej pasji - potrzebują wsparcia

 
Młodzi gnieźnianie kręcą film o swojej pasji - potrzebują wsparcia zdjęcie nadesłane

Grupa młodych mieszkańców Grodu Lecha postanowiła opowiedzieć o swoim hobby w niecodzienny sposób, tworząc film. Na jego pełną realizację potrzebują jednak wsparcia, którego brakuje do pełnego zamknięcia projektu.

Większość z nich to tegoroczni maturzyści, których już od kilku lat łączy wspólna pasja - speedcubing. Pod tą angielską nazwą kryje się nic innego, jak szybkie układanie kostki Rubika na czas. Swoje umiejętności szkolili długo, a obecnie chcą opowiedzieć o swoim zainteresowaniu w nietuzinkowy sposób, tworząc pełnometrażowy film.

- Filmem „zaraziliśmy się” już w gimnazjum tworząc mniejsze i większe projekty (w tym np. „Historia dzieci gnieźnieńskich”), które publikowaliśmy pod nazwą „Spawacz Pictures”. Poza tym, część z nas należy do Klubu Kostki Rubika w Gnieźnie, który zakładaliśmy mając po 13 lat, a udało nam się już zorganizować oficjalne ogólnopolskie zawody. Przyszedł dla nas najwyższy czas, żeby połączyć nasze pasje i stworzyć film pełnometrażowy w tematyce speedcubingu (czyli układania kostki Rubika na czas) właśnie - mówią o swoim projekcie. Scenariusz filmu, napisany w ciągu dwóch lat, pozwolił na stworzenie w miarę profesjonalnego projektu filmowego. Jego realizacja już trwa, jednak aby udało się go dokończyć, potrzebują wsparcia niezbędnego do dokończenia kluczowych fabularnie zdjęć - do czego niezbędny jest sprzęt i opłaty dojazdowe. 

- Nasz film to nie dokument z poradnikiem jak układać, tylko pełnometrażowa, fabularna historia chłopaka w naszym wieku – Wojtka Górskiego, w którego życiu dzieje się na tyle dużo, że wszystko musi jakoś „poukładać” (niczym kostkę).  Z pomocą swojego mentora, emeryta prowadzącego zajęcia teatralne, Cezarego Zamojskiego, odkrywa swoje kolejne cele w życiu - zdradzają fabułę filmu. 

Obecnie nagrana jest już większość filmu, a realizacja materiału odbywała się w ciągu ostatniego roku: - Pełna fabuła okazała się być czasochłonna, kiedy na naszych barkach jeszcze nauka w liceum, to nie zwalniamy tempa. Po prawie 12 miesiącach nagrań, ciężkiej pracy w wakacje i kilku zarwanych nocach mamy na chwilę obecną ukończone około 80% filmu jeśli chodzi o nagrania. Żeby ukończyć ten ostatni fragment na długiej prostej potrzebna jest nam Wasza pomoc. Teraz, na koniec, zostały nam do zrealizowania te części filmu, do których niezbędne jest wypożyczenie odpowiednich narzędzi, zapewnienie dogodnych warunków pracy na planie dla zawodowej już kadry aktorskiej oraz pokrycie kosztów transportu w określone miejsca rozgrywania się akcji filmu. Żeby móc dokończyć film, będziemy musieli również pokryć koszty kupna koniecznego do powstawania filmu sprzętu, w tym między innymi mikrofonów umożliwiających nagranie dźwięku synchronicznego - informują. 

Planuje się, że ukończenie filmu będzie mogło nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku, ale żeby tak się stało, potrzebne jest wsparcie, którego można udzielić za pomocą serwisu https://polakpotrafi.pl/projekt/speedcuber

7 komentarzy

 • Link do komentarza igrek wtorek, 08 października 2019 08:09 napisane przez igrek

  vegatermik - masz pole do popisu, zacznij kręcić. Dzisiaj jest to o wiele łatwiejsze

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 07 października 2019 11:29 napisane przez Mieszkaniec

  Mają pasję i to się liczy. Lepsze to niż picie małpek w bramie.

 • Link do komentarza Gusto niedziela, 06 października 2019 23:04 napisane przez Gusto

  Marek jeśli chciałeś być zabawny i moralizatorski to człowieku słabo Ci się udało. Chłopaki nie czekają z założonymi rękami,wystarczy bardziej się zainteresować tym co robią a nie pisać głupoty. Nie pozdrawiam

 • Link do komentarza Wojna sobota, 05 października 2019 16:34 napisane przez Wojna

  Vegatermik, co ma pawiak, AK i szybowce do kostki Rubika?! Pieprzysz od rzeczy...

 • Link do komentarza Marek czwartek, 03 października 2019 17:14 napisane przez Marek

  Że ktoś sobie chce nakręcić film, to wcale mnie nie dziwi. Ale gdzie są rodzice tej młodzieżowej grupy ? Czy oni nie potrafią finansowo wesprzeć swoich dzieci ? Za chwilę Święta Bożego Narodzenia. Może by tak nasza kochana młodzież napisała listy do ..... świętego Mikołaja, że w tym roku zamiast nowego seterka chcą dostać "drobne pieniądze" na swoje filmowe pasje ! Jest też jeszcze lepszy sposób. Zacznijcie zbierać np buteleczki po piwie. Z ich sprzedaży niektórzy bezdomni zarobili już nawet na skromny samochód ! A może wymalujecie komuś jakiś płot albo bramę garażową. No to kochani działajcie . Nie czekajcie z założonymi rękami aż coś Wam spadnie z nieba !

 • Link do komentarza micio czwartek, 03 października 2019 14:57 napisane przez micio

  Miasto sypnie z sakiewki- w końcu to reklama miasta

 • Link do komentarza Vegatermik czwartek, 03 października 2019 12:27 napisane przez Vegatermik

  A kiedy film o Antonim Kocjanie 75 lat temu, 13 sierpnia, podczas ostatniej egzekucji więźniów Pawiaka, Niemcy rozstrzelali Antoniego Kocjana, inżyniera, oficera AK, więźnia Auschwitz. Był inżynierem i konstruktorem szybowców, zasłynął też, jako uczestnik akcji rozpracowania rakiet V-1 i V-2.
  W 1929 r. Kocjan wraz z Franciszkiem Żwirko pobili rekord świata w wysokości lotu szybowcem (4004 m). Ponoć tęskniąc za Olkuszem często przelatywał nad swym rodzinnym miastem i Skalskiem - przy okazji zrzucając rodzicom listy. Antoni Kocjan to wybitny przedwojenny konstruktor szybowców i szef Warsztatów Szybowcowych (jego konstrukcji była: „Czajka”, „Czajka - kabinowa”, „Wrona”, „Komar”, „Sokół”, „Komar-bis”, „Sokół-bis”, „Orlik”, „Orlik Olimpijski” oraz w 1939 r. akrobacyjne motoszybowce „Bąk”, „Bąk-płatowiec” i wspólnie z Sz. Grzeszczykiem „Mewa”). O „Orliku” wybitny amerykański pilot i konstruktor Paul Schweizer powiedział na światowej wystawie lotniczej w Nowym Jorku (1939 r.), że „to najpiękniejszy ptak, jaki latał pod niebem amerykańskim, a talent Kocjana jeszcze niejednokrotnie oceni historia lotnictwa”

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane