piątek, 21 kwietnia 2017 08:34

W Jankówku powstaje dom opieki dla seniorów

Pod Gnieznem otwiera się jeden z największych i najbardziej nowoczesnych domów opieki w Wielkopolsce. który został założony przez gnieźnianki. Będzie to zupełnie nowy obiekt z opieką medyczną 24/7, personelem specjalizującym się stricte w opiece długoterminowej, geriatrycznej i paliatywnej, z bazą rehabilitacyjną na miejscu oraz 10 000 m kw. zieleni. Ośrodek oficjalnie startuje już w maju. 
Drożej za pierwszy etap, ale taniej za całość inwestycji - wybrano wykonawcę naprawy i dalszej rozbudowy budynku D przy gnieźnieńskim szpitalu.
Uwagę wielu gnieźnian zwracają prace rozbiórkowe, trwające od kilku tygodni u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej. W miejscu dawnego zakładu zaczął już powstawać obiekt handlowy.
  Rozpoczął się proces przejmowania nieruchomości pod kolejne odcinki drogi ekspresowej, prowadzącej w kierunku północy. Wykonawca odcinka od Mielna w kierunku Szubina, będzie mógł wkrótce rozpocząć prace budowlane.
Wariant nr 1 odrzucono, za drugim opowiedziało się kilkudziesięciu mieszkańców, a przeciwko trzeciemu byli leśnicy. Część twierdzi, że ta droga jest bez sensu, a inni, że i tak musi powstać.
Wszystko w ramach rewitalizacji terenu wokół Jeziora Winiary, która zaplanowana jest na najbliższe lata, a rozpoczyna się już w tym roku.
Rewitalizacja Starego Ratusza pochłonie niemal 10 milionów złotych - właśnie wybrano wykonawcę prac, który już wkrótce będzie mógł rozpocząć kompleksowy remont najstarszego w Gnieźnie urzędu.
W krótkim czasie po zakupie nieruchomości od Miasta Gniezna, jej nowy nabywca rozpoczął prace przy budowie nowego zakładu przemysłowego.
Strona 1 z 89

Ostatnio dodane