mar 30, 2023

Widzowie przyszli na koncert, który się nie odbył

W czwartkowy wieczór spore grono osób pojawiło się w holu Szkoły Pomnik, gdzie zgodnie z otrzymanymi informacjami, miał się odbyć koncert. Na miejscu okazało się, że nie ma ani artystów, ani organizatorów.

mar 30, 2023

Kwalifikacja wojskowa w powiecie gnieźnieńskim

Opublikowane zostało obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej na terenie województwa wielkopolskiego – w tym także powiatu gnieźnieńskiego.

mar 30, 2023

Ze ścian I LO zdjęto elewację. Rozpoczęła się modernizacja

Gmach I Liceum Ogólnokształcącego przypomina nieco plac budowy podobny, jak 45 lat temu podczas jego budowy. Wszystko za sprawą niezbędnej modernizacji, na którą miał wpływ upływ czasu.

mar 30, 2023

Dotacje europejskie gotowe do wzięcia! Ruszają pierwsze konkursy

Ponad 1,68 miliarda złotych rozdysponowanych zostanie w tegorocznych 31 naborach z programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Będzie można pozyskać pieniądze m.in. na rozwój e-usług, kompleksowe projekty z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, ochronę przyrody i zieloną infrastrukturę. Dotacje przeznaczone zostaną również na aktywizację społeczno-zawodową, usługi społeczne i edukację.

mar 30, 2023

Plac zabaw przy ul. 3 Maja z pierwszymi atrakcjami. Otwarcie za kilka tygodni

Najstarszy dzieciniec, funkcjonujący w śródmieściu Gniezna już od okresu międzywojennego, przechodzi gruntowną przebudowę.

mar 30, 2023

„Psychofan” miesiącami nękał kobietę i robił jej zdjęcia. Usłyszał zarzuty

Zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zbliżania się do niej – m.in. takie środki zapobiegawcze usłyszał mężczyzna, który nękał jedną z mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego.

mar 30, 2023

Skradł rower elektryczny ze sklepu sportowego. Sprawca poszukiwany

Policjanci poszukują sprawcy kradzieży dokonanej w sklepie sportowym przy ul. Gdańskiej. Mężczyzna wyprowadził ze środka rower.

mar 30, 2023

Rośnie liczba kradzieży w sklepach

W ciągu ostatniego roku dwukrotnie zwiększyła się liczba kradzieży sklepowych, zgłoszonych policjantom na terenie powiatu. Obsługom niektórych marketów nawet nie chce się zgłaszać tego typu spraw.

mar 30, 2023

Wystawa ikon w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Ikony prezentowane na wystawie czasowej w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej powstały we wrześniu 2022 roku w Wesołej, pod Warszawą podczas XIV już pleneru, którego tematem było: Spotkanie ze Zmartwychwstałym, ich autorami są Artyści z Polski i z Ukrainy. Na wernisaż wystawy zapraszamy do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej w dniu 1 kwietnia (sobota) 2023 r., o godz. 13:30.


© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.