W piątkowe popołudnie otwarta została pierwsza w Gnieźnie restauracja fast food marki KFC. Jest to trzecia w powiecie po dwóch poprzednich, które pojawiły się kilka tygodni temu na S5.
Starostwo Powiatowe otrzymało informację o przyznaniu środków zewnętrznych które będą przenaczone na projekt środowiskowy, który także służyć będzie edukacji.
Sześć firm lub konsorcjów zdecydowało się wystartować w przetargu na przebudowę ul. Wolności, która ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku.
W ostatnich dniach na jezdni ul. św. Michała pojawiły się dwa elementy, które mają za zadanie spowolnić ruch na tej ulicy, na której i tak obowiązuje ograniczenie do 30 km/h.
poniedziałek, 30 listopada 2020 19:10

Trwa rozbiórka przyczółków wiaduktu

Trwają dalsze prace związane z remontem wiaduktu nad torami - obecnie obejmują one zarówno przęsło, jak i przyczółki na których jest ono umocowane.
Przebudowa ul. Wolności ma następować etapami, ale i tak realizacja zadania budzi wciąż obawy o problemy komunikacyjne, które pojawią się w związku z tą inwestycją. 
W najbliższym czasie na kilku ulicach miasta przeprowadzone zostaną działania, mające na celu poszerzenie mis, w których znajdują się drzewa. 
Na przetarg wystawiony został kolejny budynek, należący jeszcze do zasobów miejskich, którego stan techniczny jest zły i wymaga kapitalnego remontu lub rozbiórki.
Strona 1 z 152

Ostatnio dodane