|  MN  |  1 komentarz

Listopadowe awanse i odznaczenia w Zakładzie Karnym w Gębarzewie

zdjęcia nadesłane

W czwartek 27 listopada 2025 r. w więzieniu w Gębarzewie odbyły się uroczyste obchody związane z przypadającym w tym miesiącu Narodowym Świętem Niepodległości, podczas których wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom Służby Więziennej oraz odznaczenia resortowe.

Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą oraz funkcjonariuszy jednostki. W wydarzeniu uczestniczył dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Poznaniu płk Robert Jóźwiak, który wraz z dyrektorem Zakładu Karnego w Gębarzewie płk. Zbigniewem Dolatą dokonał wręczenia aktów nominacyjnych funkcjonariuszom gębarzewskiej jednostki.

Zgodnie z Ustawą o Służbie Więziennej, Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z dwóch terminów w roku, obok Święta Służby Więziennej (przypadającego w lutym), kiedy funkcjonariusze mogą otrzymać awans na wyższe stopnie służbowe. Awanse i odznaczenia stanowią wyraz uznania dla codziennej, często wymagającej i odpowiedzialnej służby oraz są motywacją do dalszego rozwoju zawodowego.

W swoich wystąpieniach płk Robert Jóźwiak oraz płk Zbigniew Dolata podkreślili znaczenie profesjonalizmu, zaangażowania i odpowiedzialności funkcjonariuszy, dziękując im za rzetelną służbę oraz życząc dalszych sukcesów zawodowych.

Wśród awansowanych i wyróżnionych znalazł się również mł. asp. Wiesław Koch z ogniwa konwojowego w Środzie Wielkopolskiej Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który został odznaczony brązowym medalem „Za zasługi dla więziennictwa”.

Wszystkim awansowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w służbie na rzecz bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wodzirej
wodzirej
29/11/2025 12:52

A Nawrocki, Co na to?



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.