Chcesz zostać nauczycielem? Sprawdź, który kierunek pozwoli Ci na pracę w szkole.
Jeżeli Twoją wymarzoną pracą jest zawód nauczyciela, to warto wiedzieć, że ukończenie studiów nie zawsze pozwoli Tobie na pracę z dziećmi. Przygotowanie pedagogiczne jest wymagane do pracy jako nauczyciel, a przez ciągle zmieniające się prawo, coraz mniej kierunków uprawnia do tego zawodu. Jedną z akademickich ścieżek, które nadadzą Tobie uprawnienia i kwalifikacje do zawodu nauczyciela są studia jednolite magisterskie Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, dostępna w ofercie GSW Milenium.
Jakie są zalety studiowania pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej?
Studia pedagogiczne są doskonałym wyborem dla osób, które swoją przyszłość wiążą z edukowaniem i opiekowaniem się dziećmi, a także szeroko rozumianą pracą w sektorze oświaty. Kierunek pedagogika przedszkolna w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej jest adresowany do osób zainteresowanych pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym (3-6 lat) oraz wczesnoszkolnym, tj. w klasach I-III szkoły podstawowej.
Pedagogika wczesnoszkolna dostarcza studentowi wiedzę, dzięki której będzie umiejętnie łączyć opiekę, wychowanie oraz edukowanie dziecka. Po tym kierunku absolwent może kontynuować naukę na studiach podyplomowych i uzyskiwać inne kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu w szkole.
Studia Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w GSW Milenium
W ciągu pięciu lat prócz wiedzy ogólnopedagogicznej student zdobywa praktyczne doświadczenie połączone z solidną podstawą teoretyczną dzięki przedmiotom metodycznym, które pozwolą mu na przekazanie wiedzy w sposób inspirujący i motywujący oraz stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni do nauki dla dzieci.
Studia na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium:
Studia w GSW Milenium są studiami zaocznymi, a zjazdy odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą studiować i pracować w tym samym czasie. Rekrutacja na ten kierunek pedagogiczny już trwa. Liczba miejsc jest ograniczona.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Żeby zostać nauczycielem należałoby zmienić tryb nauczania na tych kierunkach. Nie wystarczy znać nawet perfekcyjnie dany przedmiot, trzeba mieć jeszcze predyspozycje i zamiłowanie do pracy z młodzieżą. uczyć miłości do ojczyzny, dobrego wychowania i samemu dawać przykład odpowiedzialnego obywatela.
Tak, to święta prawda. To nauczyciele np. historii powinni zachęcić uczniów, a raczej z nimi przychodzić na wszelkie świętowanie różnych rocznic, które odbywają się w naszym mieście i okolicy. Takie uczestnictwo to najlepsza lekcja historii! A na tych uroczystościach widać tylko i to nie zawsze obowiązkowe delegacje sztandarowe, a nauczycieli w ogóle. No, cbyba, że są radnymi albo kandydują. Dobrze, że są od czasu do czasu harcerze, ale potem mamy takie „kwiatki”, jak wypowiedzi znanych polityków, że Powstanie Warszawskie było w 1988 roku!
Ooo, z tym ostatnim warunkiem to będzie kłopot.