5 maj, 2026
„Panorama” znowu odżyje. Dawny lokal powróci jako restauracja
Po wielu latach nieobecności na mapie gastronomicznej Gniezna, jeszcze w tym roku i w nowej formule, w budynku legendarnej „Panoramy” ma zacząć działać nowy lokal. Ma ona ponownie stać się miejscem, gdzie wiele osób będzie mogło zjeść coś dobrego. Od kilku miesięcy obiekt przechodzi generalny remont wnętrz, w których wkrótce znajdzie się nowy punkt.
4 maj, 2026
Czasowe zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Zacisze
Urząd Gminy Gniezno poinformował o czasowym zamknięciu przejazdu kolejowego na ul. Zacisze – utrudnienia potrwają w najbliższy wtorek i środę tj. 5 i 6 maja. W związku z tym zmotoryzowani proszeni są o korzystanie z wyznaczonego objazdu.
4 maj, 2026
Ponad tysiąc maturzystów zasiadło do egzaminów
W szkołach podległych powiatowi gnieźnieńskiemu, podobnie jak w całym kraju, rozpoczęły się dziś egzaminy maturalne. Łącznie 1062 osób z liceów i szkół technicznych z naszego regionu musi się teraz wykazać wiedzą – tradycyjnie te zmagania otwiera część pisemna z języka polskiego.
4 maj, 2026
Obchody 81. rocznicy zakończenia II wojny światowej
Za kilka dni odbędą się obchody 81. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Tym razem uroczystości zaplanowano przy tablicy upamiętniającej pracowników dawnej Cukrowni, którzy zostali zamordowani w czasie okupacji. Znajduje się ona w pobliżu obecnej przychodni – dawnego budynku administracyjnego tego zakładu.
4 maj, 2026
Od dziś kursuje nowa linia nr 18 – poprzez śródmieście łączy trzy osiedla
Od 4 maja ruszyła nowa linia nowa linia autobusowa MPK Gniezno. „Osiemnastka” łączy na swojej trasie os. Skiereszewo, Pustachowa i Grunwaldzkie przez centrum miasta. Kursy mają zapewnić dodatkowy dostęp mieszkańcom do szkół oraz przychodni ulokowanych w rejonie ul. Wrzesińskiej.
3 maj, 2026
235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została upamiętniona
W niedzielny poranek na placu przed katedrą odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie miało charakter oficjalnych uroczystości o charakterze powiatowym. W tym roku przypada 235. rocznica uchwalenia tego historycznego dokumentu.
2 maj, 2026
Sto lat wśród koni. Pani Stefania obchodziła setne urodziny
Gnieźnianka Stefania Dudczak obchodziła setne urodziny w gronie rodziny, a życzenia złożył jej także prezydent miasta. Jubileusz miał uroczysty charakter i był okazją do podkreślenia jej wieloletnich związków z Gnieznem oraz tutejszym Stadem Ogierów.
1 maj, 2026
„Kosmiczna” metamorfoza „Ósemki”. Mural z układem planetarnym i patronem szkoły na elewacji
Na budynku Szkoły Podstawowej nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Gnieźnie pojawia się nowa elewacja, której centralnym elementem jest mural przedstawiający patrona placówki oraz układ planetarny. Inicjatywa łączy funkcję estetyczną z edukacyjną, podkreślając tożsamość szkoły – wszystko to przy okazji trwającej termomodernizacji placówki.
1 maj, 2026
Najlepsze przedsiębiorcze pomysły zostały nagrodzone
Zakończyła się druga edycja konkursu „Mój pierwszy pomysł na biznes”, w ramach którego młodzież z powiatu gnieźnieńskiego opracowywała autorskie koncepcje firm. Podczas finału wręczono nagrody najlepszym uczestnikom w dwóch kategoriach wiekowych.
1 maj, 2026
Średniowieczna studnia, ale nie tylko. Sporo odkryć w wykopie przy katedrze
Tysiące eksponatów, szczególnie ceramiki, ale także artefaktów takich jak kafle piecowe czy średniowieczne elementy codziennego użytku, wykopane zostały do tej pory na ul. Łaskiego. W miejscu prowadzonej budowy kanalizacji od kilku tygodni pracują intensywnie archeolodzy, którzy zabezpieczają pozostałości historii. Dzisiaj głos w sprawie zabrali zarówno oni, jak i konserwatorzy.
1 maj, 2026
Podpisano umowę na przebudowę Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków
W Starostwie Powiatowym w Gnieźnie podpisano umowę z wykonawcą przebudowy Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków. Inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od ponad 15 lat, wkrótce wejdzie w fazę realizacji – jej koszt to 7,5 mln złotych. Zmotoryzowani będą musieli nastawić się na spore utrudnienia w ruchu.
1 maj, 2026
Uratowali życie dziewczynce. Funkcjonariusze otrzymali „Kryształową Gwiazdę”
Dwoje funkcjonariuszy gnieźnieńskiej komendy zostało wyróżnionych za swoją postawę podczas służby. Asp. Małgorzata Dziel i asp. Jacek Piekarski podczas prowadzonych działań odnaleźli zaginioną dziewczynkę, która potrzebowała pilnej pomocy – udzielili jej do czasu przyjazdu pogotowia, dzięki czemu trafiła do szpitala.













