Przejdź do treści głównej
15 lis, 2021
Gniezno zostało jednym z czterech finalistów Klimatonu, czyli wyjątkowego projektu, w ramach którego na potrzeby miasta stworzony zostanie monitoring odprowadzania ścieków. 

12 lis, 2021
Pismo z prośbą o wsparcie działań w zakresie rewitalizacji linii kolejowej nr 281, zostało przyjęte i pozytywnie przegłosowane przez Radę Miasta.

10 lis, 2021
Pomysł powstania wieżowca na os. Orła Białego został wstrzymany – radni podjęli uchwałę w sprawie rozpoczęcia prac nad planem zagospodarowania przestrzennego.

8 lis, 2021
Wkrótce odbędzie się kolejne spotkanie związane z planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów pokolejowych, które przeszły zmiany po ostatnim wyłożeniu.

4 lis, 2021
W ostatnich dniach uruchomione zostało kolejne doświetlenie na przejściach dla pieszych, zlokalizowanych na os. Piekary.

2 lis, 2021
W dwa lata od ostatniej podwyżki, władze miasta przewidują kolejne podniesienie stawek podatków od nieruchomości. Tłumaczą to wzrostem cen oraz polityką Polskiego Ładu.

30 paź, 2021
Zmotoryzowani mogą mieć powody do radości – w sobotę 30 października dokonano otwarcia ostatniego odcinka drogi ekspresowej S5 na trasie do Bydgoszczy.

28 paź, 2021
Wiadukt, a w zasadzie przęsło i przyczółki, po remoncie są w zasadzie jak nowe. Pozostałe otoczenie przeprawy spędza jednak sen z powiek mieszkańców z uwagi na ich stan techniczny.

28 paź, 2021
Trwają prace związane z wycinką drzew, które znajdują się na przebiegu planowanej drogi – ma ona połączyć ul. Wrzesińską z ul. Witkowską.

28 paź, 2021
Miasto Gniezno złożyło wnioski na 114 mln złotych, ale z Polskiego Ładu dostanie tylko 4 mln 740 tys. złotych. Urząd liczy na kolejne rozdanie, a także mówi o braku kryteriów i zasad przyznawania środków.

28 paź, 2021
Wiele wskazuje na to, że już za kilka lat w pobliżu drogi ekspresowej S5 na terenie gminy Łubowo istnieć będzie spory obszar przemysłowo-usługowy.

28 paź, 2021
Dzisiaj opublikowano listę projektów, które złożyły samorządy w ramach naboru wniosków do Polskiego Ładu. Każdy samorząd w naszym powiecie otrzyma dofinansowanie.