Przejdź do treści głównej
23 wrz, 2025
W środę, 24 września 2025 r. na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Strumykowej 8 odbędzie się II Bieg Coopera – otwarte wydarzenie sportowe dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją kondycję w przyjaznej atmosferze.

22 wrz, 2025
Gnieźnieńscy Tytani wystąpili w rozgrywkach pierwszego turnieju rugby 7. Turniej ten rozpoczął sezon, który będzie się składał z siedmiu turniejów – pierwszy z nich rozgrywany 21 września odbył się w Koszalinie.

21 wrz, 2025
Słoneczna, gorąca pogoda dość mocno dała się dziś we znaki zawodnikom podczas kolejnej edycji Biegu Lechitów. W zmaganiach wzięło udział ponad 3,5 tysiąca osób, które wystartowały na trasie z Dziekanowic do Gniezna. Najlepszy czas w tym roku wyniósł 1:10:16 i należy do Miłosza Tomaszewskiego.

21 wrz, 2025
Przed przybiegnięciem na metę pierwszych półmaratończyków, odbył się krótszy bieg na 5 kilometrów. Wystartowało w nim pół tysiąca zawodników, którzy pokonali trasę ul. Łaskiego i Poznańską.

21 wrz, 2025
Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej udanie rozpoczęła sezon 2025/2026. W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Gnieźnie podopieczne selekcjonera Arne Senstada pokonały Serbię 30:26, choć po pierwszej połowie przegrywały 11:16. Był to pierwszy występ Biało-Czerwonych po ponad pięciu miesiącach przerwy.

19 wrz, 2025
W najbliższy weekend odbędzie się XIX edycja turnieju Bank Spółdzielczy Gniezno CUP. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz sportowych imprez w Gnieźnie, gromadząc młode zawodniczki oraz liczne grono kibiców.

18 wrz, 2025
Już w najbliższą sobotę, 20 września o godzinie 18:00, w hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy Sportowej 3 w Gnieźnie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe. Po raz pierwszy w historii miasta rozegrany zostanie mecz seniorskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. Rywalkami Biało-Czerwonych będą zawodniczki Serbii.

17 wrz, 2025
Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do skorzystania z wyjątkowej oferty pływania do woli na basenie przy ul. bł. Jolenty. Obiekt zostanie otwarty ponownie od 20 września. 

17 wrz, 2025
Pasja i determinacja to te dwie idee przyświecają organizatorom Turnieju Strzeleckiego Oddziału Gniezno, którego w minioną sobotę rozegrano jubileuszową, piątą edycję.

17 wrz, 2025
W meczu 3. serii ORLEN Superligi Kobiet kibice w Gnieźnie byli świadkami niezwykle emocjonującego widowiska. Pszczoły pokonały Galiczankę Lwów 29:27, choć spotkanie miało kilka zwrotów akcji i długo trzymało w niepewności.

Amelia Urban na podium (pośrodku) / zdjęcie nadesłane
17 wrz, 2025
Amelia Urban sięgnęła po złoty medal podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie, które rozegrano w Gliwicach. W emocjonującym finale reprezentantka Akademii Sportu pokonała Włoszkę Matilde Bartolone, a dodatkowo otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki całego turnieju.

17 wrz, 2025
Przed gnieźniankami kolejny mecz w ramach ORLEN Superligi Kobiet. Podopieczne Petera Kostki podejmą we własnej hali beniaminka rozgrywek, drużynę Galiczankę Lwów.