|  MN  |  3 komentarze

Kolejne sukcesy gnieźnieńskich Strzelców

Sierpień to zawsze gorący okres dla zawodników Strzelca Gniezno lecz nie chodzi tutaj o temperaturę za oknem, a o ilość startów, jaka przypada na ten właśnie okres. Sezon strzelecki trwa w najlepsze a gnieźnieńscy zawodnicy w osobach Macieja Zielenow i Romana Czarnka dokładają kolejne sukcesy.
15 sierpnia w Godwach koło Gąsawy rozegrane zostały zawody strzeleckie z okazji Święta Wojska Polskiego, w których wystartował Roman Czarniak. Zawodnik Strzelca Gniezno w konkurencji pistolet centralnego zapłonu (50m) z wynikiem 90 punktów zajął III miejsce. Roman Czarniak wystrzelał także 97 punktów w konkurencji pistolet maszynowy jednak nie wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium.

Tego samego dnia w stolicy wielkopolski do rywalizacji w ramach Historycznych Zawodów Strzeleckich „Święto Wojska Polskiego” rozgrywanych na strzelnicy Magnum stanął Maciej Zielenow. Zawody historyczne rozgrywane są z bonii wyprodukowanej przed 1956 rokiem. Reprezentant gnieźnieńskiego Strzelca z wynikiem 95 punktów zajął II miejsce w konkurencji historyczny pistolet wojskowy z kolbą (Sten) oraz  z wynikiem 94 punktów III miejsce w konkurencji historyczny pistolet centralnego zapłonu (TT).

W rozgrywanych 13 sierpnia w Słupcy Zawodach Wawrzynkowych Maciej Zielenow zanotował III rezultat w strzelaniu z pistoletu małego kalibru (MCM Margolin), co walnie przyczyniło się do zajęcia wysokiego 5. miejsca w klasyfikacji dwuboju.