Miasto wsparło finansowo budowę Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Radni także apelują
Radni miejscy Gniezna jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu środków na budowę nowej siedziby poznańskiego muzeum, opowiadającego o zwycięskim zrywie Wielkopolan z 1918 roku. To ma być symboliczny gest, pokazujący jedność we wspólnej pamięci nad dokonaniem mieszkańców naszego regionu, którzy sami wywalczyli niepodległość.



