Autor: Rafał Wichniewicz
W Gnieźnie odbyło się spotkanie branżowe, poświęcone przyszłości polskiego meblarstwa. Wydarzenie zorganizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli zgromadziło lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli sektora, którzy rozmawiali o wyzwaniach stojących przed branżą oraz kierunkach jej dalszego rozwoju. Od pewnego bowiem czasu wszyscy borykają się z rosnącą konkurencją z innych krajów, a jednocześnie spadkiem eksportu.
Nowy kompleks logistyczny koło Gniezna – ruszyły procedury administracyjne
Wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji w miejscowości Braciszewo. Przedsięwzięcie obejmuje budowę zespołu hal magazynowo-produkcyjno-usługowych wraz z rozbudowaną infrastrukturą towarzyszącą.
Zamknięcie przejazdu ul. Słomianka. Wyjazd z centrum innymi drogami
Od poniedziałku, 15 czerwca wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Słomianka, co oznacza zamknięcie przejazdu tą ulicą – również obecnego wyjazdu z centrum od strony ul. Podgórnej i św. Wawrzyńca, a także zmianę w kursowaniu autobusów MPK. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej.
Szedł torami przed jadącym pociągiem i nie reagował na polecenia. Maszynista pomógł policjantom obezwładnić mężczyznę
Szybka reakcja policjantów oraz maszynisty pociągu pozwoliła zapobiec potencjalnej tragedii na torach kolejowych między Gnieznem a Fałkowem. Interwencja we wtorkowy ranek zakończyła się bezpiecznym obezwładnieniem mężczyzny i przekazaniem go pod opiekę medyczną.
Ministerstwo potwierdza plany sprzedaży Parowozowni. Państwo chce zrzucić z siebie odpowiedzialność
Ministerstwo Infrastruktury, w odpowiedzi na zapytanie poselskie potwierdziło, że spółka przygotowuje zabytkowy kompleks Parowozowni Gniezno do komercyjnej sprzedaży po zakończeniu niezbędnych prac geodezyjnych. Jednocześnie nie wykluczono możliwości przekazania nieruchomości miastu Gniezno, jeśli samorząd wyrazi zainteresowanie jej przejęciem. Ta propozycja jednak wydaje się być oderwana od rzeczywistości, jeśli spojrzy się na sytuację finansową samorządu oraz koszty, jakie trzeba ponieść na utrzymanie tego obiektu, nie mówiąc już o samej rewitalizacji.
Poniedziałkowa akcja „Trzeźwość”. Dwóch kierowców będzie się tłumaczyć
Policjanci gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili zmasowane działania „Trzeźwość”, których celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu. W trakcie poniedziałkowej akcji skontrolowano około 2 tys. uczestników ruchu.
W połowie wakacji niektórzy mieszkańcy gminy Niechanowo pójdą do urn
W połowie kadencji samorządowej część wyborców z gminy Niechanowo ponownie pójdzie do urn. Na 26 lipca 2026 roku wyznaczono wybory uzupełniające do Rady Gminy Niechanowo, które są konsekwencją wygaśnięcia mandatu jednego z radnych z okręgu nr 6, obejmującego Trzuskołoń. Pojawiły się już komitety, które chcą wystawić swojego kandydata. Wszystkie chcą walczyć o ten jeden, cenny głos w radzie.
W czynie społecznym ruszyli porządkować park przy dworku. By mógł służyć wszystkim mieszkańcom
W Zdziechowie rozpoczęła się społeczna akcja porządkowania parku przy historycznym dworku. Inicjatywa ma przywrócić temu miejscu funkcję przestrzeni spotkań, wypoczynku i integracji mieszkańców – tak, by to miejsce mogło sprzyjać wszystkim i jednocześnie by było zadbane przez wszystkich. W akcję włączyło się sporo osób.
Niewybuch znaleziony w parku w centrum miasta
Podczas prac prowadzonych w rejonie parku kieszonkowego przy ul. Kościuszki odnaleziono niewybuch z okresu II wojny światowej. Na miejsce skierowano służby, które zabezpieczyły teren i usunęły zagrożenie ujawnione w ziemi.
Brązowy medal dla Nicoli Litwin na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Nicola Litwin, zawodniczka KKS Sporty Walki Gniezno, zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. To kolejny znaczący wynik młodej sportsmenki, która należy do krajowej czołówki zarówno w boksie, jak i kickboxingu.
Zakaz podlewania i napełniania basenów. Ograniczenia w zużyciu wody w gminie Łubowo
Mieszkańcy gminy Łubowo muszą liczyć się z ograniczeniami dla odbiorców wody z gminnej sieci wodociągowej. Urząd Gminy Łubowo zamieścił komunikat, informując o zakazie wykorzystywania wody do innych celów, aniżeli bytowe tj. do podlewania terenów zielonych, napełniania basenów i zbiorników wodnych itp. Zakaz obowiązuje od 8 czerwca 2026 roku i został wprowadzony w związku z utrzymującym się niedoborem opadów oraz obniżeniem poziomu wód.
Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła nową kadencję
Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęła nową, trzyletnią kadencję. Organ doradczy będzie wspierał współpracę pomiędzy samorządem a organizacjami pozarządowymi, podejmując działania na rzecz mieszkańców powiatu.













