Tag: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Podszywają się pod pracowników Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i wypytują mieszkańców o kwestie związane z wymianą pieców. Mieszkanka informuje, że odwiedzają kolejne miejscowości, a oficjalna instytucja również ostrzega przed takimi wizytami.
W Czerniejewie powstała tężnia solankowa. Jest już dostępna dla mieszkańców
W Czerniejewie oddano do użytku tężnię solankową, która powstała w tej miejscowości przy ul. Szkolnej. Jest to jeden z elementów, mających zachęcić mieszkańców do korzystania z uroków tej okolicy, wokół której pojawiają się dodatkowe nowe nasadzenia.
Rozmawiali o funduszach dla ochrony środowiska
Samorząd Powiatu Gnieźnieńskiego stał się gospodarzem spotkania z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, którego tematyką było finansowanie działań z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska.
Czerniejewo zyska tężnię solankową. Będzie „jak nad morzem”
W najbliższych miesiącach, dzięki otrzymanej dotacji, w Czerniejewie powstanie mała tężnia solankowa, która ma stanowić dodatkową atrakcję, służącą zdrowiu i relaksowi mieszkańców.
Przez ponad 15 lat usunięto prawie 10 tysięcy ton azbestu. Zostało jeszcze sporo
Teoretycznie zostało 8 lat na to, by całkowicie wyeliminować obecność materiałów zawierających azbest z naszego otoczenia. Wniosków o dofinansowanie nie brakuje, ale wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia.
Autobusy elektryczne w Gnieźnie: przyznano dotację 18,7 mln złotych
W miniony piątek podpisano umowę z NFOŚiGW w sprawie dotacji, dzięki której planuje się zakup dziesięciu autobusów elektrycznych dla MPK Gniezno. Znana jest już ich specyfikacja techniczna.







