Tag: osiedle arkuszewo
W ostatnim tygodniu listopada odbędzie się jednorazowa zbiórka liści sprzed posesji zamieszkałych, znajdujących się na terenie Gniezna. Mieszkańcy są proszeni, aby do tego czasu przed nieruchomościami wystawić wszystkie worki z liśćmi, opadającymi z drzew rosnących przy ulicach. Podano dokładny harmonogram ich wywozu.
Pobili 23-latka. Sprawcy już z zarzutami
Policjanci z Gniezna zatrzymali dwie osoby w wieku 22 i 25 lat, które odpowiadają za pobicie mężczyzny, będącego w podobnym wieku. Usłyszeli oni już zarzuty i wkrótce będą odpowiadać przed sądem za swój czyn.
Naprzeciwko ich domów urządzono składowisko odpadów. Mieszkańcy napisali petycję, Miasto odpowiedziało
Mieszkańcy dwóch ulic na os. Arkuszewo zwrócili się z petycją do władz miasta w sprawie magazynowania i składowania odpadów na działkach przy ul. Wschodniej, wskazując na ich zdaniem widoczne nieprawidłowości. Sprawa ciągnie się już kilku lat i dlatego postanowili działać oficjalnym pismem w tej sprawie, żeby w końcu osiągnąć to, czego oczekują – braku kurzu i hałasu.
Nowy skwer i dwa ronda otrzymały swoje nazwy
Na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta zdecydowano o nadaniu nazw dla trzech miejsc, które w zasadzie dopiero powstają na mapie Gniezna – jednego w centrum oraz dwóch na terenie osiedla Arkuszewo. Każde z nich będzie honorować postacie związane bezpośrednio lub pośrednio z Gnieznem.
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych na terenie miasta
Od połowy września w Gnieźnie odbywać się będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych, które można wystawiać we wskazane dni przed posesjami lub do kontenerów ulokowanych na osiedlach. Akcja tradycyjnie podzielona będzie według określonych obszarów i we wskazane dni.
Zaproponowano przebieg wschodniej obwodnicy Gniezna. Ma przeciąć las i przejść przez osiedle
W ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, wśród przedłożonych projektów do zaopiniowania przez mieszkańców znalazł się także system obwodnic Gniezna. Jedna z nich, która jest w dokumencie, wzbudziła zainteresowanie z uwagi na proponowany przebieg. Na wyrażenie opinii zostało niewiele czasu.
Na ul. Roosevelta powstaje chodnik oraz sygnalizacja świetlna
Na ul. Roosevelta w Gnieźnie prowadzone są prace budowlane, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Inwestycja obejmuje zarówno infrastrukturę dla niechronionych użytkowników ruchu, jak i sygnalizację świetlną, która ma reagować na przekroczenie prędkości.
Zmiana organizacji ruchu na ulicy Wierzbiczany
W ramach rozbudowy ul. Wierzbiczany w Gnieźnie, od 2 września zostanie zamknięty dla ruchu odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Małą i Wschodnią do ulicy Mazowieckiej.
Zadymienie nad wschodnią częścią miasta
W sobotnie przedpołudnie strażacy zostali skierowani do działań gaśniczych na terenie jednej z posesji na os. Arkuszewo w Gnieźnie – w ogniu stanęła naczepa samochodu ciężarowego.
Zamknięcie odcinka ul. Wierzbiczany
Rozpoczyna się budowa ronda u zbiegu ul. Wierzbiczany oraz Wschodniej i Małej. W związku z tym od najbliższego wtorku zaczną się dodatkowe utrudnienia w postaci zamknięcia przejazdu w tym rejonie.
Przyłącza do kanalizacji na ul. Wierzbiczany wykona PWiK
Na ul. Wierzbiczany wciąż jeszcze trwają prace związane z budową instalacji podziemnych, choć wykonany został pierwszy fragment nakładki asfaltowej. Mieszkańcy, którzy do tej pory nie byli podłączeni do sieci kanalizacyjnej, zostali zaskoczeni cenami ich wykonania. Po sygnałach w tej sprawie, Miasto wynegocjowało stawki oraz udział PWiK w tym przedsięwzięciu.
Chcą, by po wybudowaniu nowe rondo nosiło imię ks. kan. Ryszarda Balika
Rondo, które powstanie u zbiegu ul. Wschodniej i Wierzbiczany, może otrzymać imię ks. kan. Ryszarda Balika, budowniczego kościoła na os. Arkuszewo i pierwszego proboszcza tej parafii. Jest to inicjatywa grupy mieszkańców.












