Tag: polityka parkingowa
Od lutego więcej za przejazd autobusami MPK, a od kwietnia – drożej za parkowanie na terenie śródmieścia. Radni Miejscy zdecydowali dzisiaj o podniesieniu wszystkich opłat.
Podwyżka opłat za parkowanie – Miasto chce zyskać 1 mln zł więcej
Sprawa podwyżek opłat za parkowanie od wiosny 2025 roku była omawiana przez radnych na komisji. Miasto już stworzyło budżet na kolejny rok w oparciu o nowe stawki, a więc sprawa jest przesądzona.
Poszerzenie strefy parkowania o ul. 3 Maja. „Brakuje rotacji” kontra „chodzi o pieniądze”
Najpierw radni powiatowi wyrazili aprobatę dla pomysłu, a teraz miejskim przyszło dyskutować nad tą kwestią, choć z koalicyjnego punktu widzenia – jest już przesądzona. Poszerzenie strefy płatnego parkowania dla Miasta ma być zyskiem po kilkunastu miesiącach od momentu, kiedy zostanie ona wprowadzona.
Będzie wzrost cen biletów MPK i opłat za parkowanie w centrum
Magistrat informuje o planowanym podniesieniu cen za przejazdy MPK oraz podniesienie opłat za parkowanie w centrum Gniezna. Za normalny, jednorazowy bilet autobusowy zapłacimy 4 zł, a za godzinę postoju w strefie A – 5 złotych.
Powiat dał zielone światło dla płatnej strefy na ul. 3 Maja
W trakcie czwartkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przegłosowano powierzenie poboru opłat za parkowanie na ul. 3 Maja. Poinformowano także o kosztach oraz potencjalnym zysku, jaki ma być z tego tytułu.
Ul. 3 Maja zostanie objęta strefą płatnego parkowania
Zmotoryzowani parkujący na ul. 3 Maja będą musieli wkrótce wyciągnąć dodatkowe pieniądze za postój swoich aut – Powiat pozwoli Miastu na poszerzenie strefy opłat właśnie o tę ulicę.
Nowe zasady parkowania na terenie „Dziekanki”
Szpital „Dziekanka” poinformował o nowych zasadach parkowania na terenie lecznicy – bez biletów i kart wjazdowych.
Kolejne nowe parkomaty w strefie parkowania
Urządzenia do poboru opłat w strefie B docelowo także będą miały uruchomioną płatność kartą. Kilka nowych parkomatów pojawiło się w kolejnych częściach śródmieścia.
Nowa stacja ładowania samochodów elektrycznych
Siódma w mieście, ale pierwsza w ramach wspólnego projektu banku Santander i Miasta Gniezna. Przez najbliższe dwa lata będzie ona utrzymywana przez fundatora.
Parking przy szpitalu dla pacjentów i odwiedzających. Pierwsze pół godziny darmowe
Od dzisiaj pacjenci i osoby odwiedzające przebywających w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski, mogą korzystać z parkingu. Obowiązują opłaty, ale pierwsze 30 minut jest bezpłatne.
Szpitalny parking został powiększony
Ponad 30 dodatkowych miejsc postojowych pojawiło się na terenie Szpitala Pomnik Chrztu Polski na wykorzystanych w tym celu dwóch działkach.
Parking przy ul. Sobieskiego pęka w szwach. Auta parkują już gdzie się da
Codziennie na teren dawnej jednostki wojskowej przy ul. Sobieskiego i Chrobrego wjeżdża kilkaset samochodów. W ciągu dnia prawie nie da się już tam zaparkować.













