Tag: ul św wawrzyńca
W związku z głosami mieszkańców, od 25 czerwca w rejonie ulic św. Wawrzyńca, Podgórnej i Słomianka zacznie obowiązywać nowa, czasowa organizacja ruchu. Zmiany związane są z trwającą budową kanalizacji deszczowej w centrum miasta i mają ułatwić dojazd do posesji oraz poruszanie się po obszarze objętym inwestycją.
Plan filmowy na ulicach Gniezna. Realizatorzy pojawią się w kilku miejscach
W Gnieźnie rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji filmowej. Ekipa realizacyjna działa już na jednej z ulic w centrum miasta, a docelowo mają się pojawić w kilku punktach miasta. Biorą w nim udział aktorzy młodego pokolenia.
Jeden z wyjazdów z centrum zamknięty. Spore utrudnienia w śródmieściu
Zgodnie z zapowiedziami, od poniedziałkowego ranka przejazd ulicą Słomianka został zamknięty, a kierowcy muszą korzystać z wyznaczonych objazdów. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej i obejmują sporą część śródmieścia i potrwają kilka miesięcy. Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej.
Sanepid pokazał swoje wnętrza i pracę na rzecz bezpieczeństwa i higieny
Miniony piątek był szczególnym dla stacji sanitarno-epidemiologicznej, mieszczącej się przy ul. św. Wawrzyńca w Gnieźnie. Jednostka zaprosiła w swe mury zainteresowanych poznaniem tego, jak funkcjonuje i czym się zajmuje – w tym roku inicjatywa była dedykowana starszym osobom, ale nie zabrakło tych najmłodszych. Niemniej, wszystkie pokolenia nieustannie wymagają edukacji.
Trzy dni bez wody, a dostawy przez przeszkody
Mieszkańcy jednej z kamienic w centrum Gniezna zostali pozbawieni wody. Od poniedziałku w domu przy ul. Zaułek woda przestała płynąć w większości mieszkań – powodem stała się awaria, której usunięcie się przeciąga w czasie. Tymczasem dojście do budynku zostało utrudnione. Jak jednak nas zapewniono, służby mają się postarać, by usunąć usterkę jak najszybciej.
Schody mają przestać być zabytkiem. Dzięki temu będą mogły doczekać się kompleksowego remontu
Miasto planuje wyremontować schody prowadzące z dwóch stron na wiadukt nad torami w centrum miasta. Od ponad 7,5 roku są one zamknięte dla mieszkańców z powodu złego stanu technicznego i w takiej formie Miasto otrzymało je wraz z wiaduktem pod swój zarząd. Teraz jest plan, jak nieco inaczej rozwiązać ten problem, gdyż cały obiekt jest zabytkowy.
Czasowe zamknięcia przejazdu ul. św. Wawrzyńca
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gnieźnie Sp. z o.o. informuje o czasowym zamknięciu odcinka ul. św. Wawrzyńca w związku z prowadzonymi pracami kanalizacyjnymi i wodociągowymi. Utrudnienia te będą występować przez kilka godzin w środę, czwartek i piątek.
Miejski monitoring zostanie rozszerzony o kolejne kamery
Miasto planuje objęcie monitoringiem kolejnych fragmentów śródmieścia, ale nie tylko. Ogólnie przewiduje się ich instalację w pięciu miejscach, ale także częściową modernizację sieci w celu zapewnienia przepustowości. W sumie pojawić się ma ponad 20 kamer.
Awantura z użyciem ostrego narzędzia w centrum miasta. Pogryziony mężczyzna i ranny pies
W miniony wtorek funkcjonariusze policji interweniowali w sprawie awantury, jaka miała miejsce na terenie jednej z posesji w śródmieściu. Starszy z jej uczestników został zatrzymany – miał mieć przy sobie ostre narzędzie. W trakcie burdy zraniony został także pies.
Poznawali pracę Sanepidu
Czym zajmuje się Sanepid, co kontroluje i jaki jest zakres prowadzonych badań? Na te pytania mogli sobie odpowiedzieć młodzi ludzie, którzy w miniony poniedziałek odwiedzili gnieźnieńską Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W ramach dnia otwartego poznawali obszar działań realizowanych przez tę jednostkę.
Miasto otrzymało dotację na remont mieszkań. W ostatnich latach to już 2,5 mln zł wsparcia
Miasto Gniezno otrzymało 85 tys. złotych na remont dwóch lokali mieszkalnych, znajdujących się w zasobach komunalnych. W ostatnich latach środki z Funduszu Dopłat wyniosły 2,5 mln złotych, a w planie jest pozyskanie kolejnych dotacji.
Znana jest tożsamość zmarłych w pożarze
Policjanci, prokurator oraz biegły ustalają okoliczności zdarzenia, które miało miejsc w niedzielny wieczór w kamienicy w centrum Gniezna. Wiadomo już, kim byli poszkodowani, zmarli w wyniku działania ognia.













