Przejdź do treści głównej

Tag: wakacje

Stare dobre retro

Królewski weekend przy komputerowym sprzęcie w Starym Dobrym Retro

Muzeum Stare Dobre Retro w Gnieźnie przygotowało niezwykłą atrakcję w ostatni weekend sierpnia – 30 i 31 sierpnia 2025 roku. W tych dniach pasjonaci gier, komputerów i historii będą mogli przenieść się w świat dawnych pikseli i królewskich tradycji.

Czytaj dalej

Wpłaciła na nocleg w Międzyzdrojach. Po miesiącach okazało się, że została oszukana

Decyzje o wyjeździe do miejsc, które prezentowane są tylko na zdjęciach, warto poprzeć weryfikacją ich autentyczności na innych stronach. Może się okazać, że oferta dotyczy czegoś, czego po prostu… nie ma. Lub istnieje, ale wpłata „powędrowała” na inne konto. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek naszego regionu.

Czytaj dalej

Trwa nieMOŻLIWE – Średniowieczny Weekend Dziecięcy

Do 24 sierpnia na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbywa się zabawa, spotkanie z historią i kreatywną aktywnością. Tegoroczna edycja Średniowiecznego Weekendu Dziecięcego przenosi uczestników w realia późnośredniowiecznego Gniezna, oferując zajęcia rozwijające wyobraźnię i umiejętności dzieci w różnym wieku. Program przygotowano z myślą o najmłodszych i starszych dzieciach w wersji familijnej.

Czytaj dalej

Wakacyjny wyjazd młodzieży dzięki wsparciu darczyńców

Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz hojności sponsorów, Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice-Dzieciom w Gnieźnie zorganizował kolejny, letni wyjazd dla młodzieży. Dzięki temu miały one szansę na niezapomniane wakacje w górach, pełne różnych atrakcji.

Czytaj dalej

Długi weekend „trzyma” mocno. Poranna akcja i kilku kierowców przyłapanych po alkoholu

W poniedziałkowy ranek policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”, sprawdzając w kilku miejscach powiatu trzeźwość kierowców. W sumie skontrolowano ponad 2200 z nich, ale niestety nie wszyscy przeszli pomyślnie ten test – kilku będzie musiało się tłumaczyć przed sądem.

Czytaj dalej

Po alkoholu na jeziorze – amatorzy pływania ukarani

Dla kilku osób miniony piątek spędzony w Ośrodku Wypoczynkowym w Skorzęcinie powinien posłużyć jako lekcja rozsądku – wsiedli po alkoholu na sprzęt pływający i trafili na policyjne, wodne patrole. Funkcjonariusze apelują, że do tragedii czasem nie potrzeba zbyt wiele.

Czytaj dalej