|  MKS PR  |  Zostaw komentarz

Juniorki MKS PR z brązowym medalem

źródło: MKS Kusy Szczecin

Na trzecim miejscu juniorki MKS PR Gniezno zakończyły udział w finale Mistrzostw Polski, który odbywał się w miniony weekend w Szczecinie.

Cztery zespoły – MKS Kusy Szczecin, MKS PR Gniezno, EUCO-UKS Dziewiątka Legnica oraz MTS Kwidzyn wałczyły o miano najlepszej drużyny w naszym kraju.

W sobotni poranek rozegrano pierwszy z dwóch półfinałów, w którym to EUCO-UKS Dziewiątka Legnica pokonała zespół MTS-u Kwidzyn. Kolejnym meczem tego dnia był półfinał w wykonaniu gnieźnieńskich Pszczółek. Mierzyły się one z gospodyniami z MKS Kusy Szczecin.

Od samego początku wiadomym było, że spotkanie nie będzie należało do najprostszych. W drugiej minucie tego meczu na prowadzenie wyszedł zespół ze Szczecina, dzięki bramce zdobytej przez Julię Oleśkiewicz. Gnieźnianki szybko złapały kontakt, bo już w trzeciej minucie Weronika Wabińska wykorzystała swoją okazję. Szczecinianki nabrały czterobramkowej przewagi po pierwszym kwadransie gry (15’ 12:8). Gnieźnianki mimo wielu prób i starań nie zdołały wyrównać, doprowadzając do jednej bramki straty na koniec pierwszej części spotkania (30’ 19:18).

Drugą połowę otworzyła Julia Nowak zdobywając bramkę dającą remis. Do trzydziestej siódmej minuty, oba zespoły szły „łeb w łeb” (24:23). Dopiero chwilę później zawodniczki Kusego Szczecin wyszły na prowadzenie, którego do końca meczu nie oddały. W pewnym momencie przewaga wynosiła aż 6 trafień (54’ 36:30). Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kapitan drużyny Maria Tanaś rzuciła bramkę, dającą jeszcze nadzieję na ostatnią część meczu. Niestety, spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 38:36 dla zespołu ze Szczecina, który awansował tym samym do wielkiego finału.

MKS Kusy Szczecin 38:36 (19:18) MKS PR Gniezno.

MKS Kusy Szczecin : Ćwiertnia, Rympel – Haławczak (6), Jałowicka (4), Zimnicka (10), Panczenko (4), Bieńkowska, Oleśkiewicz (5), Podwyszyńska, Kuźmińska (7), Bielak, Onifaciuk, Piotrowska, Klimek (2), Rzążewska, Kosińska

MKS PR Gniezno: Cieślak, Ruda – Wilczura, Nowak (1), Schlabs (3), Wabińska (6), Bartkowiak (9), Skoczeń, Piotrowska, Szymańska (2), Musiał (3), Tanaś (7), Brząkała, Łachowska (2), Śmigowska (3)

Drugi dzień zmagań przyniósł z kolei gnieźnieńskim zawodniczkom i ich kibicom wiele radości. W meczu o 3. miejsce, a zarazem brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek, Pszczółki mierzyły się z MTS-em Kwidzyn. Od samego jego początku, spotkaniu towarzyszyło bardzo dużo emocji. Wynik w drugiej minucie otworzyła Maja Schlabs, jednak gnieźnianki długo nie nacieszyły się z tego prowadzenia, bo już do dwunastej minuty był to jedyny moment, w którym wygrywały. Dopiero w trzynastej minucie, Julia Nowak zdobyła bramkę, która doprowadziła do wyniku na korzyść gnieźnianek 13’ 4:5). Ta bramka dała impuls do kolejnych ataków naszego zespołu, co poskutkowało pięciobramkową przewagą na koniec pierwszej połowy (30’ 11:16).

Początek drugiej części meczu to kolejne bramki Żółto-czarnych. Kolejno Weronika Wabińska i Maria Tanaś zdobyły dwa szybkie trafienia, uspokajając grę i wynik. Do końca tego spotkania można było oglądać już koncertowo grający zespół z Gniezna. Bramkę do tego sukcesu, w pięćdziesiątej trzeciej minucie dołożyła nawet i bramkarka, Antonina Cieślak. Mecz zakończył się miażdżącą, bo aż trzynastobramkową przewagą Pszczółek (23:36).

MTS Kwidzyn 23:36 (11:16) MKS PR Gniezno

MTS Kwidzyn: Peplińska, Pentek, Niemyt – Kudlewska, Krefft (2), Mrozek (1), Monka, Dajczak (6), Góralska (1), Karwowska, Mierzejewska, Męczykowska (2), Janik (4), Pankowiak (1), Sarnecka (1), Grzona (5)

MKS PR Gniezno: Cieślak (1) , Ruda – Wilczura, Nowak (7), Schlabs (6), Wabińska (3), Bartkowiak (6), Skoczeń (1), Piotrowska, Szymańska (2), Musiał, Tanaś (9), Brząkała, Łachowska, Śmigowska (1)

Juniorki MKS zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski, a pozostałe medale trafiły do zespołów z Legnicy i Szczecina. Ostateczna kolejność turnieju finałowego prezentuje się następująco:

1. MKS Kusy Szczecin

2. EUCO-UKS 9 Legnica

3. MKS PR Gniezno

4. MTS Kwidzyn

Nagrodami indywidualnymi  w zespole z Gniezna zostały nagrodzone Julia Nowak (najlepsza zawodniczka drużyny) oraz Maria Tanaś i Weronika Wabińska (najlepsza siódemka turnieju).