Tag: mks pr
Bramkarka Enea MKS Gniezno, Aleksandra Hypka, otrzymała powołanie na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski kobiet. Kadra narodowa spotka się w COS OPO Szczyrk w dniach od 28 czerwca do 8 lipca 2026 roku. Zawodniczka gnieźnieńskiego klubu została dodatkowo włączona do składu reprezentacji przez sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych.
Drużyna KPR Gminy Kobierzyce ponownie lepsza od Enea MKS Gniezno. Pszczoły zakończyły sezon na piątym miejscu
W ostatnim meczu sezonu 2025/26 ORLEN Superligi Kobiet stawką było czwarte miejsce w tabeli. Enea MKS Gniezno musiała wygrać w Kobierzycach różnicą co najmniej siedmiu bramek, by wyprzedzić rywalki w końcowej klasyfikacji. Początek dawał nadzieję Pszczołom, jednak z biegiem czasu kontrolę nad spotkaniem przejęły Kobierzyczanki, które ostatecznie zwyciężyły wysoko 38:26.
Ostatnie i najważniejsze spotkanie Gnieźnianek w Kobierzycach
Przed szczypiornistkami Enea MKS-u Gniezno ostatnie wyzwanie w sezonie 2025/2026 ORLEN Superligi Kobiet. W ramach 28. serii rozgrywek podopieczne Petera Kostki zmierzą się na wyjeździe z zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Spotkanie odbędzie się w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Dębowej 20 w Kobierzycach i będzie miało ogromne znaczenie w kontekście końcowego układu tabeli. Stawką meczu będzie bowiem czwarte miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet.
Pszczoły dopięły swego. Gniezno lepsze od Koszalina w emocjonującym starciu
W szybkim, intensywnym meczu 26. serii ORLEN Superligi kobiet Enea MKS Gniezno pokonała Piłkę Ręczną Koszalin 31:26. Choć początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę do samego końca, to Gnieźnianki w drugiej części pierwszej połowy przejęły pełną kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie.
Ostatni domowy akcent sezonu. Enea MKS Gniezno kontra Piłka Ręczna Koszalin
Przed zespołem Enea MKS Gniezno ostatnie, domowe spotkanie końcówki rozgrywek przed własną publicznością. W piątek, 1 maja o godzinie 18:00, w hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, Gnieźnianki rozegrają ostatni domowy mecz sezonu ORLEN Superligi Kobiet. Ich rywalem będzie Piłka Ręczna Koszalin.
Skrzydłowa Pszczół zostaje w Gnieźnie na kolejny sezon
Zofia Bartkowiak, reprezentująca gnieźnieńskie barwy od sezonu 2021/22, pozostaje w drużynie na kolejny rok rozgrywek.
Gniezno z wyczekaną wygraną
Enea MKS Gniezno przez większą część spotkania kontrolowała wydarzenia na parkiecie i po pierwszej połowie prowadziła aż 18:7. W drugiej odsłonie KRASOŃ MKS Piotrcovia ruszyła w pogoń, znacząco zmniejszając straty, jednak ostatecznie to Gnieźnianki cieszyły się ze zwycięstwa 36:31.
Przedostatni domowy mecz sezonu. Enea MKS Gniezno – KRASOŃ MKS Piotrcovia
Po wymagającym starciu z mistrzyniami Polski z Lubina, zespół Enea MKS Gniezno wraca na własny parkiet, gdzie w środowy wieczór zmierzy się z KRASOŃ MKS Piotrcovią. Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 20:30 w hali im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3, a transmisję przeprowadzi telewizja Polsat na kanale Polsat Sport 2.
Monika Łęgowska na kolejny sezon w Gnieźnie
Gnieźnieńskim kibicom tej zawodniczki przedstawiać nie trzeba. Monika Łęgowska, związana z klubem nieprzerwanie od sezonu 2012/2013, pozostaje w Enea MKS Gniezno na kolejny rok i nadal będzie stanowić ważny punkt zespołu w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet.
Reprezentantka Słowenii pozostaje w Gnieźnie na kolejny sezon
Nuša Fegic pozostaje zawodniczką Enea MKS Gniezno na kolejny sezon ORLEN Superligi Kobiet. Słoweńska rozgrywająca, która dołączyła do zespołu przed startem obecnych rozgrywek, nadal będzie reprezentować barwy gnieźnieńskiego klubu.
Powrót po reprezentacyjnej przerwie. Gnieźnianki jadą do Lubina
Po reprezentacyjnej przerwie na parkiety wraca ORLEN Superliga Kobiet. W 24. serii Grupy Mistrzowskiej Enea MKS Gniezno stanie przed trudnym wyzwaniem – starciem z mistrzyniami Polski i liderkami tabeli, KGHM MKS Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 18:00, w hali RCS w Lubinie.
Kapitan MKS-u zostaje w Gnieźnie
Oliwia Kuriata nadal będzie reprezentować barwy Enei MKS Gniezno. Klub potwierdził, że obrotowa przedłużyła kontrakt i pozostanie w zespole na kolejny sezon ORLEN Superligi Kobiet.













