Coraz lepiej zdajemy test z rewitalizacji w Wielkopolsce. Przekonaj się o tym, odwiedzając Baranów (okolice Kępna), gdzie spektakularnie odnowiono rynek i Gniezno, w którym „nowe szaty” zyskał Miejski Ośrodek Kultury.
Zajrzyj również na stronę naszego Plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”, gdyż tylko do poniedziałku 13 listopada możesz oddać głos na najlepsze projekty zrealizowane w regonie.
Nowoczesność przejawia się nie tylko w zmianach infrastrukturalnych, ale również w budowaniu społeczeństwa równych szans. O tym, jak zmniejszyć nierówności na rynku pracy, dlaczego warto stosować język neutralny ze względu na płeć i zwiększać obecność osób LGBTQIA+ w przestrzeni publicznej rozmawiamy z dr hab. Bahą Kalinowską-Sufinowicz, prof. UEP z Katedry Makroekonomii i Badań nad Rozwojem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Kobiety to również świetne bizneswomen – przekonują uczestniczki unijnego projektu „Samozatrudnienie – pomysłem na życie”. W jakich branżach działają, co było dla nich najtrudniejsze – dowiesz się, zaglądając tu.
W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” odwiedzamy również poznańską Edukacyjną Ferajnę – wyjątkową szkołę, w której nie ma dzwonków, zadań domowych i sztywnego podziału uczeń – nauczyciel. Co jest w zamian? Zachęcamy do lektury. Zaglądamy też do radosnego i kolorowego przedszkola w gminie Święciechowa i sprawdzamy jakość udogodnień, które powstały w ramach budowy zintegrowanego węzła Grunwaldzka w Poznaniu.
Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Dom Kultury, do którego nie ma dojazdu, bo nawet przystanąć nie wolno!