|  Artykuł sponsorowany  |  Zostaw komentarz

Transformację Wielkopolski Wschodniej czas zacząć

Obrazy licencjonowane przez Depositphotos.com/Drukarnia Chroma

Wystartowały pierwsze konkursy finansowane z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Oznacza to, że długo wyczekiwany proces przemian energetycznych Wielkopolski Wschodniej wchodzi w decydującą fazę. O tym jak będzie przebiegał proces transformacyjny dowiesz się tu.

Na unijne wsparcie będą mogli liczyć pracownicy Grupy Kapitałowej ZE PAK, która przejdzie proces restrukturyzacji. Około 2,2 tys. osób będzie mogło liczyć na pomoc Funduszy Europejskich w przekwalifikowaniu się.

Nasze województwo zalicza się do regionów o najniższej średniej obszarowej sumie opadów. O tym, jak skutecznie działać na rzecz ochrony klimatu, jak powstrzymać proces stepowienia regionu i jak przeciwdziałać tworzeniu się miejskich wysp ciepła rozmawiamy z prof. UPP Bogdanem Chojnickim z Pracowni Bioklimatologii Katedry Ekologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy również do Centrum Edukacji i Promocji Drewna w Babkach oraz gminy Czerwonak, w której aktorzy Teatru „Fuzja” przygotowali spektakl i serię filmów edukacyjnych poświęconych ekologii. Piszemy również o Karcie Praw Podstawowych – jednym z najważniejszych dokumentów Unii Europejskiej, stojących na straży wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości obywateli państw członkowskich.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region”  i bądź na bieżąco.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.