|  Rafał Wichniewicz

Wieczornica klubu nauczycieli

Listopad jest czasem zadumy, refleksji i wspomnień o tych którzy odeszli. Członkowie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych Gniazdo PL zorganizowali w tym celu Wieczornicę.

Spotkanie odbyło się w filii Biblioteki Gminnej w Jankowie Dolnym, a poświęcone było bohaterom książki „Nigdy więcej wojny”, a których już nie ma wśród żyjących.

– Przeczytaliśmy ich wspomnienia z dzieciństwa, smutnego okresu, z dnia kiedy wybuchła II wojna światowa – informują uczestnicy spotkania. Podczas Wieczornicy obecni byli członkowie klubu, czytelnicy biblioteki, pani terapeutka Domu Spokojnej Starości Dębowy Gaj w którym mieszkał jeden z bohaterów książki.

– Wysłuchaliśmy przeczytanych i przysłanych wspomnień z USA naszych zmarłych już rodaków, których wspomnienia są w książce. Minutą ciszy oddaliśmy hołd zmarłym. Ważne, że w dzisiejszych czasach nadal się pamięta o tych którzy odeszli – przyznają uczestnicy spotkania.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.