|  Artykuł sponsorowany  |  Zostaw komentarz

Tutaj lubią matematykę i mają świetne wyniki

zdjęcia nadesłane

Matematyka jest zmorą dla wielu uczniów, lecz nie tych z Językowej Szkoły Podstawowej Prymus w Gnieźnie, którzy pokazują, że królowa nauk nie jest im straszna.

Uczniowie Prymusa osiągnęli bardzo wysoki wynik podczas ostatniego egzaminu ósmoklasisty o ponad 35% wyższy od średniego wyniku w powiecie gnieźnieńskim.

– Nasi uczniowie od czwartej klasy szkoły podstawowej mają jedną godzinę więcej matematyki. Oprócz tego podejmujemy wiele inicjatyw mających na celu pokazać, że matematyka jest wszędzie, jest użyteczna i warto się z nią zaprzyjaźnić – mówi Dariusz Witkowski – prezes zarządu. Każdego roku w szkole organizowane są liczne święta matematyczne takie jak Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Liczby Pi, czy Dzień Gier Planszowych.

W tym roku szkolnym w Prymusie powstał klub Rummikub. Są to kolejne zajęcia oprócz szachów i programowania, których celem jest rozwijanie umiejętności matematyczno-logicznych. – Rummikub pozwala na świetne zabawy z liczbami i sprawia wiele radości uczniom. Dzięki takim zajęciom uczniowie nie kojarzą matematyki, jako nudnych lekcji tylko jako atrakcyjną grę liczbową – mówi Ilona-Kolber Witkowska – dyrektor szkoły a jednocześnie koordynator klubu Rummikub w Prymusie.   

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.