|  Materiał wyborczy  |  20 komentarzy

„Budujemy przyjazne jutro” w Gminie Łubowo

Materiał sfinansowany ze środków KWW Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo zwraca się do mieszkańców z apelem o poparcie.

Szanowni Państwo, drodzy współmieszkańcy!

Zwracam się do Państwa by Wam pogratulować, gdyż przez pięć lat mijającej kadencji udało nam się razem i zgodnie zdziałać wiele dobrego. 

Razem – bo taka jest idea samorządności, zgodnie – bo jedną z najważniejszych zasad jest praca ponad podziałami.

Te ostatnie lata, gdzie nie sposób nie wspomnieć o pandemii Covid19 czy trwającym konflikcie na Ukrainie nie należały do łatwych. 

Mimo tego uważam, że czas ten obfitował w sukcesy. Znacząco podnieśliśmy jakość i ilość dróg o nawierzchni bitumicznej, wybudowaliśmy kolejne ścieżki rowerowe, rozbudowaliśmy infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, podnieśliśmy jakość i komfort kształcenia rozbudowując szkoły, budując żłobek, poprawiliśmy bezpieczeństwo publiczne reaktywując posterunek policji czy rozbudowując zaplecze jednostek OSP. Doprowadziliśmy do zwiększenia dochodów Gminy zarówno przez napływ zewnętrznych środków pomocowych (z Funduszy Unijnych i Budżetu Państwa) jak i przez wzrost dochodów podatkowych Gminy choćby dzięki licznie powstającym zakładom pracy. Jesteśmy w trakcie jednej z największych gminnych inwestycji – rozbudowy węzła drogi S5 w Fałkowie, dzięki któremu zostanie zmniejszona uciążliwość ruchu, związana z aktywnością Strefy Ekonomicznej.

7 kwietnia, ponownie zdecydują Państwo, kto w kolejnej kadencji zasiądzie w gronie radnych i kto będzie sprawował zaszczytną i odpowiedzialną funkcję Wójta Gminy Łubowo.

Pragnę Państwa poinformować, że w tym roku ponownie będę ubiegał się o stanowisko Wójta Gminy by kontynuować naszą misję i długofalowy, zrównoważony plan rozwoju Gminy.

Mając na uwadze dobro nasze i przyszłych pokoleń chciałbym wraz z gronem kandydatów na radnych, zaprosić Państwa do dalszej wspólnej pracy pod hasłem:

BUDUJEMY PRZYJAZNE JUTRO

Nasz program to:

 • konsekwentna budowa oraz modernizacja infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – realizacja założeń ochrony środowiska, opartych na powszechnie dostępnych, tanich mediach – np. została rozpoczęta procedura przetargowa na rozbudowę sieci kanalizacyjnej na kwotę ponad 3,5mln zł.
 • rozwój bezpiecznej komunikacji, w tym budowa dróg i ścieżek rowerowych, na które planujemy wydać w br. roku ok. 16 mln złotych, pilne uruchomienie komunikacji autobusowej z Gnieznem, szczególnie w związku z powstającymi zakładami Strefy Ekonomicznej w Fałkowie
 • inwestycje w rekreację i powszechnie dostępny sport, w tym budowę hali widowiskowo – sportowej, pod którą został przejęty grunt KOWR w Fałkowie i przygotowywana jest dokumentacja, budowę pełnowymiarowego boiska ze sztucznej trawy dla klubów piłkarskich w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej w Fałkowie, na planowanym do przejęcia terenie KOWR (2ha), dalsza, zrównoważona przebudowa terenów rekreacji w Dziekanowicach, z niedawno oddaną nową drogą, porządkującą i dzielącą przestrzeń na poszczególne funkcje – tereny sportu i rekreacji, miejsce wypoczynku nad wodą, miejsce dla kamperów, parkingi, sanitariaty itd.
 • dalsza poprawa oraz rozbudowa bazy przedszkolnej i szkolnej – np. rozpoczęte: budowa żłobka w Wierzycach, rozbudowa przedszkola w Woźnikach czy doprowadzenie do budowy przedszkola publicznego w Wierzycach przez inwestora prywatnego a także planowana budowa stołówki z kuchnią i świetlicą przy szkole podstawowej w Fałkowie. 
 • modernizacja i rozbudowa oświetlenia ulicznego, ze szczególnym uwzględnieniem zmniejszenia energochłonności urządzeń – przygotowywane jest postępowanie przetargowe na kwotę niemal 1,9 mln zł z Programu Rozświetlamy Polskę przeznaczonych na modernizację prawie 1000 sztuk opraw oświetleniowych na terenie całej Gminy
 • inwestycje w kapitał społeczny z poszanowaniem osób wykluczonych i potrzebujących wsparcia w tym budowa centrum opiekuńczo – mieszkalnego z pobytem dziennym dla dorosłych osób niepełnosprawnych (wyznaczony teren przy drodze serwisowej przy S5 w kierunku Imielna)
 • doposażenie jednostek OSP we właściwy sprzęt i zaplecze – np. zakup nowego ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego i wyposażenia, na które złożono wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszy Unijnych 
 • dalszy rozwój Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park w Fałkowie, która już generuje miejsca pracy i ciągle zwiększa dochody podatkowe Gminy 

Dziękując za poświęcony czas, proszę o wsparcie w nadchodzących wyborach samorządowych – naszych wyborach.

Do zobaczenia 7 kwietnia!

Z poważaniem

Andrzej Łozowski

Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo

Kandydatami na radnych KWW SAMORZĄDNOŚĆ I GOSPODARNOŚĆ są:

 • Okręg nr 1 Emilia Dutka
 • Okręg nr 2 Damian Wendel
 • Okręg nr 3 Jan Michałowicz
 • Okręg nr 4 Krzysztof Skwarek
 • Okręg nr 5 Marzena Chełmińska
 • Okręg nr 6 Andżelika Kozanecka
 • Okręg nr 7 Zenon Talarczyk
 • Okręg nr 8 Hanna Cegiel
 • Okręg nr 9 Ryszard Filipiak
 • Okręg nr 10 Mariusz Wachoń
 • Okręg nr 11 Natalia Klawiter
 • Okręg nr 12 Patryk Stanisławski
 • Okręg nr 13 Roman Bułat
 • Okręg nr 14 Mirosław Nowak
 • Okręg nr 15 Anna Urbaniak

Andrzej Łozowski – Kandydat na Wójta Gminy Łubowo 

Materiał sfinansowany ze środków KWW Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
04/04/2024 08:17

Popieram.

Jarząbek
Jarząbek
04/04/2024 07:56

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej gminy, wójt Andrzej Łozowski, naszego „Komitetu Wyborczego Wyborców Samorządność i Gospodarność Gminy Łubowo”. Ciągle pracuje ! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław

Fiłip
Fiłip
04/04/2024 19:51
Odpowiedź  Jarząbek

Jarząbek ci co szpilki wbijają są w mniejszości , większość wie swoje .Inne samorządy zazdroszczą nam takiego Wójta

Jarząbek
Jarząbek
05/04/2024 08:10
Odpowiedź  Jarząbek

Łubu dubu Łubudubu niech nam żyje wójt naszego komitetu – to znowu ja Jarząbek

Elka
Elka
05/04/2024 22:18
Odpowiedź  Jarząbek

Jarząbek zamieszkaj w innej gminie a zobaczysz jak tam jest lubududu .Elka

Pelagia
Pelagia
14/03/2024 06:59

Proszę Państwa Radnych i Wójta aby zajęli się śmieciami leżącymi przy drogach. Potrzebne jest rozwiązanie systemowe, a nie czekanie aż dzieci w ramach sprzątania Świata wyzbierają te wszystkie butelki po „małpkach”. Np. Lednogóra jest bardzo zaśmiecona!

Zbignięw
Zbignięw
02/04/2024 06:43
Odpowiedź  Pelagia

Proszę podać przykład rozwiązania systemowego śmieci .Jeżeli śmieci leżą w Rowach to do kogo pretensje .? Zbigniew

Monika
Monika
13/03/2024 21:11

Dziękujemy za zabezpieczenie środków na budowę chodnika w kierunku Rybitwy-Lednogóra i za ogłoszony niebawem przetarg na budowę dróg w Lednogórze. Świetny pomysł na wymianę starych lamp na słupach na lampy ledowe👍 Brawo dla Wójta i oczywiście naszych radnych z okręgu 1 i 2.
Powodzenia.

Pelagia
Pelagia
13/03/2024 13:55

A co ze śmieciami przy drogach? Gdyby nie akcje sprzątanie Świata malownicza miejscowość Lednogóra utonęłaby w śmieciach. Poproszę o rozwiązania systemowe przez gminę a nie czekanie jak dzieci pozbierają flaszki po małpkach

Ekolog
Ekolog
02/04/2024 06:50
Odpowiedź  Pelagia

Pani Pelagio niech ci co opróżniają butelki po zawartościach z ” małpek ” czynią to w domu a nie na łonie natury .Ekolog

BEATKA
BEATKA
13/03/2024 10:38

My mieszkańcy gminy LUBOWO jesteśmy dumni z naszego Pana Wójta .

ŻENADA
ŻENADA
18/03/2024 23:38
Odpowiedź  BEATKA

Tylko część jest dumna ..Beata

Szymon
Szymon
29/03/2024 03:55
Odpowiedź  ŻENADA

Kandydat z 13 fotografii to nie mój . W tym okręgu liczę na kogoś innego bardziej prężnego .Szymon

Piotr
Piotr
31/03/2024 01:10
Odpowiedź  Szymon

Ja też tak sądzę. Piotr

Zofia
Zofia
02/04/2024 16:47
Odpowiedź  Piotr

Piotrze wielu z nas chce zmiany Zofia

Agata
Agata
06/04/2024 08:49
Odpowiedź  Zofia

Zmiany zależą od nas .

Ania
Ania
02/04/2024 06:38
Odpowiedź  Szymon

Pozostali Kandydaci to wspaniali społecznicy . Ania

Tomasz
Tomasz
02/04/2024 20:45
Odpowiedź  Ania

Spolecznicy to dawno wymarłe.Niech zlikwidują diety dla radnych to pojawia się prawdziwi spolecznicy.

Fiłip
Fiłip
04/04/2024 08:57
Odpowiedź  Tomasz

Tomaszu dieta to jest koszt jaki Radny pononosi za dojazd na sesję , komisję, dyżury . Filip

Zbysżek
Zbysżek
06/04/2024 08:54
Odpowiedź  Szymon

Co się Tobie nie podoba u kandydata? Czy osobiście mu to powiedziałeś ? Rozmowa zawsze wyjaśnia wątpliwości. Zɓyszżek© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.