|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Ostatnie pożegnanie ś.p. Jerzego Pietraka

W czwartkowe południe odbyła się uroczystość pogrzebowa zmarłego kilka dni temu Jerzego Pietraka, znanego gnieźnieńskiego przedsiębiorcy i właściciela sieci hoteli.

Ostatnie pożegnanie rozpoczęło się w kościele parafii pw. Bł. Michała Kozala. Nabożeństwo odprawiane było przy udziale 16 księży, w tym abpa Józefa Kowalczyka, prymasa seniora. We wspólnej modlitwie uczestniczyli bliscy, ale także przyjaciele, pracownicy firmy, samorządowcy oraz osoby, z którymi prywatnie i zawodowo współpracował na przestrzeni lat.

W kazaniu wygłoszonym podczas nabożeństwa wspomniano o jego działalności, a także dokonaniach na polu osobistym i firmowym. Nie zabrakło także refleksji na temat ostatnich lat, które naznaczone były chorobą, a do której podchodził ze spokojem i troską o bliskich.

Po nabożeństwie wszyscy udali się na cmentarz św. Krzyża. Tam, po tradycyjnej, krótkiej modlitwie, trumna została złożona w rodzinnym grobie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.