|  Artykuł sponsorowany  |  Zostaw komentarz

Uniwersalne studia? – Sprawdź, jakie kierunki wybierają niezdecydowani kandydaci

Już niedługo tegoroczni maturzyści dowiedzą się, jak poradzili sobie na egzaminie dojrzałości. Część z nich ma już zaplanowaną przyszłość, wiedzą, na jakie studia chcą się zapisać oraz kim będą w przyszłości. Jednak są też tacy, którzy zadają sobie pytanie „co dalej?”. Decyzja o pójściu na studia często wiąże się z niepewnością i stresem, ale nie zawsze tak musi być – i nie zawsze tak jest!

Jaki kierunek wybrać, gdy nie wiesz, kim chcesz być w przyszłości?

Najlepszym wyborem dla osób, które nie określiły jeszcze ścieżki swojej kariery będą kierunki umożliwiające studentowi zdobycie umiejętności, które sprawdzą się zarówno na stanowiskach specjalistycznych czy menadżerskich, jak i biurowych. Często kandydaci decydują się na Zarządzanie. Po tych studiach absolwent posiada wszechstronną wiedzę na temat działania organizacji, ekonomii, marketingu oraz finansów, dzięki czemu może znaleźć pracę w firmach jako specjalista danej dziedziny (np. specjalista ds. marketingu i promocji, specjalista ds. administracji i rozwoju), a także w sektorze publicznym, pracując w urzędach czy biurach. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu na studiach absolwent może również założyć własną firmę.

Studia pedagogiczne – czy warto?

Często osoby niezdecydowane myślą również o studiach pedagogicznych lub psychologii. Studia pedagogiczne będą świetnym wyborem dla osób, które pragną dowiedzieć się, jak pracować z dziećmi, młodzieżą lub osobami dorosłymi. Ponadto, umożliwiają zapoznanie się z szerokim wachlarzem dziedzin społecznych, m.in.: psychologią, biomedycznymi podstawami rozwoju i wychowania, pedagogiką terapeutyczną, doradztwem zawodowym, socjoterapią, filozofią, arteterapią i andragogiką. Kończąc studia jednolite magisterskie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, absolwent otrzymuje uprawnienia pedagogiczne, dzięki którym może rozpocząć pracę w przedszkolu oraz w szkole podstawowej jako nauczyciel nauczania początkowego.

Do kiedy rekrutacja na studia?

Kandydaci często zastanawiają się, do kiedy składa się papiery na studia. Rekrutacja na studia na większości uczelni zazwyczaj trwa do września, jednak w GSW Milenium nabór jest otwarty dłużej, dzięki czemu osoby, które nie zdążyły się zrekrutować lub nie zostały przyjęte na uczelnie pierwszego wyboru, nadal mogą rozpocząć naukę w tym samym roku akademickim, a do tego studiować blisko domu.

Jak wygląda rekrutacja na studia?

W GSW Milenium proces rekrutacji jest bardzo prosty, szybki i odbywa się w pełni online. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez kandydata, w którym podaje swoje dane, wyniki z matury oraz wybiera kierunek i specjalność, którą go interesują. Następnym krokiem jest wgranie dokumentów na Koncie Kandydata (skan dokumentów oraz zdjęcie do legitymacji). Ostatnim etapem rekrutacji jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł.

Warto pamiętać, że w GSW Milenium w rekrutacji nie są liczone punkty z matury. Nie są także przeprowadzane egzaminy wstępne, dzięki czemu proces rekrutacji nie wiąże się ze stresem.

Rekrutacja na studia 2024 /2025 w GSW Milenium już się rozpoczęła. W ofercie na nadchodzący rok akademicki są studia licencjackie na kierunkach Pedagogika oraz Zarządzanie, studia magisterskie na kierunku Zarządzanie, a także studia jednolite magisterskie na kierunkach Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Pedagogika specjalna (oczekujemy na zgodę MNiSW, rekrutacja na ten kierunek rozpocznie się po jej uzyskaniu). Z pełną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej uczelni.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.