Autor: MN (opr)
W Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych, z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych, zorganizowano już siódmą edycję Dnia Architekta Krajobrazu.
Wycieczka zabytkowymi autobusami śladami II wojny światowej
Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa zaprasza na przejazdy zabytkowymi autobusami z floty MPK Gniezno i MPK Poznań, które będą odbywać się w ostatni weekend października.
„Rekowiecze. Wczesne w replikach” – wernisaż wystawy w Muzeum
Zapraszamy na wernisaż wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.
Udany debiut TS Basket w 2 Lidze Kobiet
W debiutanckim dla siebie meczu koszykarskiej 2 Ligi Kobiet klub TS Basket Sklep Polski Gniezno pokonał na wyjeździe MUKS Poznań 99:84.
Samuraje od mocnego uderzenia rozpoczęli sezon startowy
Aż 14 medali i dwa 4 miejsca wywalczyli zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno we Wrześni startując w XXI Ogólnopolskim Turnieju w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży.
Medale dla karateczki Alicji Kaszyńskiej
Kolejne sukcesy medalowe zawodniczki Klubu Karate Inochi Gniezno odnotowane zostały w minioną sobotę.
Marcin Szczygielski odwiedził gnieźnieńskich czytelników
Królewskie Gniezno Czyta… Mistrzów Opowieści, a takim mistrzem bez wątpienia jest Marcin Szczygielski, który odwiedził Gniezno na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.
Zmarł Leszek Hyżyk, wieloletni sportowiec i trener
W wieku 72 lat zmarł jeden z uczestników gnieźnieńskiego środowiska sportowego, zawodnik Stelli Gniezno oraz trener tenisa stołowego.
Amelia Urban doceniona w Kielcach
W dniach od 17 do 29 września odbywały się w Kielcach coroczne targi boksu olimpijskiego na których Amelia Urban została wyróżniona zaraz obok Vice Mistrzyni Olimpijskiej Julii Szeremety.
Uczniowie ZSPU poznawali możliwości ekologicznych rozwiązań
Prezentacje ekologiczne, pokaz produkcji brykietów oraz ekologiczne konkursy z nagrodami to główne punkty spotkania zorganizowanego w Lokalnym Centrum Agrobiomasy Asket w Gniewkowie w gminie Kiszkowo.
Albin Węsierski – hrabia na medal
W minionym tygodniu w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kłecko odbyło się otwarcie wystawy „Albin Węsierski hrabia na medal”.
Cudawianki wystąpią w Bibliotece
W ramach kolejnego, nietypowego koncertu „Sceny między regałami” w Bibliotece przy ul. Mieszka I wystąpią „Cudawianki” – zespół śpiewu białego.













