Zgodnie z zapowiedzią, od piątkowego przedpołudnia mieszkańcy mogą już korzystać z parku linowego, który powstał przy ul. Spokojnej.
Przypomnijmy, iż początkowo park linowy miał kosztować 700 tys. złotych – tyle przewidziano w ramach budżetu obywatelskiego. Do tego miał zostać zrealizowany w podobny sposób, jak inne tego typu inwestycje – w oparciu o drzewa. Po wygraniu tego projektu dzięki 2 tys. głosów mieszkańców, okazało się, że realizacja w pierwotnym założeniu i kosztorysie jest niemożliwa. Mimo to i tak postanowiono go wykonać, ale w oparciu o inną technologię – opartą na stalowych słupach. Koszt inwestycji wyniósł ostatecznie 1,4 mln złotych.
Otwarty 14 kwietnia park linowy posiada ścieżki o długości 120 metrów i zawieszony jest na wysokości 3,5 metra. Z obiektu mogą korzystać dzieci od 3 roku życia, młodzież oraz dorośli – całość jest bezobsługowa, ale monitorowana. Park linowy będzie czynny codziennie w godz. 10:00 – 20:00.
W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.
Raczej kładka niz park linowy.
Przecież to z Budżetu Obywatelskiego- to MY to wybraliśmy, wiec co się czepiacie w komentarzach? Tego Urząd nie wymyślił i na siłe wepchną- tylko MY na to zagłosowaliśmy
Micio, w naszych domach najpierw sprzątanie, potem kąpiel, następnie zaspokojenie podstawowych potrzeb, a na końcu fanaberie. Niestety, jak wnioskujemy z twojego komentarza, u ciebie wszystko idzie od końca. Nie przeszkadza ci bałagan, brud, ale mają być byle kwiatki, pomniczki i jakieś mało komu potrzebne do życia linowe cyrki. A na ulicach gnieźnieńskich można się zabić chodząc po dziurach, ślizgać po psich i odchodach i wdychać smród z zasikanych chodników.
Pieniądze idą na bzdury,a na ulicach samochody muszą jechać slalomem,to samo mają piesi na chodnikach,ciekawe czy tak w biurach na podłogach w UM czy rejonie dróg,też mają dziury ????A przypominam,że niedługo będzie TYSIĘCZNA rocznica KORONACJI pierwszego króla Polski,jak na razie wymyślili sobie symbolek jakiegoś Rumcajsa z kreskówki,nikt postronny nie wie nawet i tak o co i o kogo w tym chodzi…..a potem się okaże nagle,że Poznań wyprzedził we wszystkim Gniezno!! Mieszkańcy czas przegonić tą tandetną postkomuszą drużynę co do jednego i oczywiście rozliczyć !!!
Taki włodarzy ludzie wybrali więc mają co mają.
Park linowy z budżetu obywatelskiego miał być ścieżką wśród drzew, a nie taką patelnią. Nie piszcie więc, że to budowla z tego projektu.
1,4 miliona, a na ulicach można się przewrócić na krzywych chodnikach – Mieszka I, świętego Jana, Łubieńskiego, Wawrzyńca. Dobrze się żyje w tym Gnieźnie
Wszystko robione na pokaz.Czas na zmianę władzy
Miasto umiera nic się tutaj nie dzieje zero przemysłu ,zero miejsc pracy .Tylko markety galerie handlowe to się liczy w Gnieźnie . Gniezno miasto Emerytów i rencistów
Inwestycja, bez której Gniezno po prostu nie może żyć. Żenada…………………
Super
Bawmy się, Śmiejmy się, Radujmy się !! Jak mówią śmiech to zdrowie !! A kto się nie śmieje, ten szybko ” rdzewieje” !!
Na koniec całego szlaku przeszkód po parku linowym, jest zjeżdżalnia. Prawda? Ta zjeżdżalnia nie jest „otwarta”, ale ma kształt zaknietej rury o dość ograniczonej….. średnicy. W związku z tym, że ten parki linowy jest nie tylko dla dzieci , ale jak wcześniej powiedział Pan Prezydent, ” on jest także dla osób dorosłych”, mam pytanie ? Jak bedzie wygladało „odblokowywanie” światła rury- zjeżdżalni, jeżeli zakleszczy sie wniej osoba, ciut bardziej …….. korpulentna ? Na przykład ………
Proszę Pana, zapewne słyszał Pan o epidemii otyłości wśród polskich dzieci, tak więc wychodzi Pan z błędnych założeń, nie metryka ale obwód pasa będzie grał tutaj rolę. Jeżeli Pan czytał Kubusia Puchatka, to powinien Pan wiedzieć, że zakleszczona osoba z czasem sama się odkorkuje, przy okazji zrzucając kilka kilogramów. Tak to moim zdaniem będzie wyglądać.