|  Rafał Wichniewicz

74-letnia piratka drogowa z mandatem i punktami karnymi

Ze sporym zasobem punktów karnych i wysokim mandatem zakończyła swoją jazdę seniorka, która została przyłapana na ul. Roosevelta.

O sytuacji z sobotniego popołudnia informują gnieźnieńscy policjanci. Zdarzenie miało miejsce 29 października po godzinie 14 na ul. Roosevelta.

Na zaprezentowanym nagraniu widać, jak radiowóz porusza się przed innym autem, jadącym z przepisową prędkością. Nagle z lewej strony zarówno policjantów, jak i wspomniany pojazd, wyprzedza inny samochód, dokonując tego na przejściu dla pieszych. Do tego osoba nim kierująca jechała znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy w terenie zabudowanym.

– Dlatego takich zachowań jak wyprzedzanie na pasach nie będziemy tolerować. 74-latka z Gniezna wyprzedzająca citroena na pasach została ukarana według nowych przepisów. Dostała wysoki mandat a na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych – informują gnieźnieńscy policjanci.

Policjanci przypominają, że w ten weekend i przez kolejne dni trwają działania związane z dniem Wszystkich Świętych, dlatego apelują do kierowców o rozsądek na drogach. Na cmentarz nie ma co się spieszyć – niech to wybrzmi dwuznacznie.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.