|  Rafał Wichniewicz

Uderzył w przepust – twierdził, że przez sarnę. Był pijany

Źródło: OSP Modliszewo

We wczesny, niedzielny poranek na starej drodze krajowej nr 5 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego.

Do zdarzenia doszło 30 października, około godziny 5:40. To wówczas służby otrzymały informację o wypadku, do jakiego miało dojść na drodze wojewódzkiej nr 194 na wysokości Goślinowa. Na prostym odcinku drogi, samochód osobowy marki Ford Fiesta, jadąc od strony węzła Gniezno Północ w stronę miasta, zjechał z drogi do rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust.

Na miejsce przybyły zastępy JRG Gniezno oraz OSP Modliszewo, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Podróżujący autem wydostali się z niego i trafili pod opiekę medyczną.

Jak wynika z ustaleń policji, kierujący Fordem 21-latek tłumaczył się, że na drogę wbiegła mu sarna, dlatego próbował uniknąć zderzenia, a w efekcie czego wypadł autem z jezdni. – Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w tanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie – poinformowała nas asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Kierujący został przewieziony do szpitala celem opatrzenia obrażeń, a także pobrania krwi do dalszych badań. Jadący z nim pasażer, również w wieku 21 lat, nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. Auto zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym. Postępowanie w sprawie trwa.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.