|  Redakcja  |  3 komentarze

Wieczorne zderzenie z sarną

źródło: OSP Witkowo

Niebezpiecznie mogło zakończyć się zdarzenie drogowe, do jakiego doszło w piątkowy wieczór na szosie między Gnieznem a Witkowem.

Zdarzenie miało miejsce 17 listopada, przed godziną 21. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z sarną, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 260 między Witkowem a Niechanowem. 

Na miejsce skierowano zastęp OSP Witkowo, który po dotarciu zastał mocno uszkodzony pojazd na skutek ww. kolizji. Podróżującym autem na szczęście nic się nie stało. Działania ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Dokładne okoliczności ustala policja.

Zdarzenie powinno być przestrogą dla kierowców, gdyż obecnie po zmroku dzikie zwierzęta czują więcej swobody i przemieszczają się częściej za pożywieniem niż ma to miejsce w okresie letnim. Dlatego jedynym najlepszym podejściem jest zdjęcie nogi z gazu, zwłaszcza w rejonach zalesionych, ale nie tylko – co pokazuje powyższy przykład.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
19/11/2023 17:43

To nie wina kierowcy, wiem co mówię bo przez rok jazdy z Trzemeszno do Witkowa miałem dwie stłuczki z czego jedna poważna, Panowie myśliwi oraz drogowcy zastanówcie się co z tym zrobić bo same stawianie znaków dzikie zwierzęta nie załatwi sprawy.

Kasia
Kasia
19/11/2023 14:44

I tylko zwierzęcia żal….

Obi
Obi
19/11/2023 12:07

A co z sarną?© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.