|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Z pieca ulatniał się czad. Dziecko trafiło do szpitala

Do szpitala trafiła osoba poszkodowana przez nieszczelny piecyk gazowy, z którego ulatniał się tlenek węgla.

Sytuacja miała miejsce 2 kwietnia, przed godziną 22:30 w Dziekanowicach. To tam w jednym z domów w tej miejscowości domownicy ujawnili w łazience nieprzytomne dziecko. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, a po stwierdzeniu, iż mogło dojść do podtrucia czadem, także straż pożarną. Na miejsce skierowano OSP z Lednogóry, Łubowa oraz JRG Gniezno.

Jak nas poinformowano w KP PSP Gniezno, po dotarciu straży zastano już karetkę, której załoga zajmowała się małoletnią osobą poszkodowaną. Pozostali dwaj domownicy opuścili budynek mieszkalny, a strażacy sprawdzili jego wnętrza za pomocą mierników wielogazowych – w łazience stwierdzono nieszczelność w instalacji piecyka gazowego typu junkers. Urządzenia pomiarowe wykazały stężenie 117 PPM.

Pomieszczenia domu zostały przewietrzone i zakazano korzystania z piecyka. Osoba poszkodowana w zdarzeniu trafiła do szpitala.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.