|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Byli partnerzy nękali kobiety. Jeden z nich groził siekierą

Dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty za te same przestępstwa, zostało aresztowanych za uporczywe nękanie swoich byłych partnerek.

Obie sytuacje miały miejsce w ostatnim czasie i obie w jednej miejscowości – w Trzemesznie. Jak dzisiaj informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, każdy z nich miał swój schemat działania.

– W dniu 30 kwietnia br. w Komisariacie Policji w Trzemesznie stawiła się 38-letnia mieszkanka tego miasta, która złożyła zawiadomienie o nękaniu jej przez byłego 49-letniego partnera. Nękanie polegało między innymi na nachodzeniu jej w miejscu zamieszkania, wyłączaniu prądu, wykonywaniu połączeń telefonicznych o różnych porach dnia i nocy. Ponadto 49-latek po usłyszeniu od byłej partnerki o zakończeniu ich związku zaczął grozić jej siekierą oraz nożem pobawieniem życia. Po otrzymaniu tej informacji oraz zebraniu materiału dowodowego potwierdzającego słowa zawiadamiającej policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu sprawcy przestępstwa – informuje KPP Gniezno.

Drugi przypadek miał miejsce 15 maja br., gdzie na komisariat w Trzemesznie zgłosiła się 70-letnia kobieta, prosząca o pomoc. – Poinformowała, że jej były mąż od dłuższego czasu nachodzi ją w miejscu zamieszkania wymuszając od niej pieniądze na alkohol, a w przypadku odmowy ich przekazania wyzywa ją słowami wulgarnymi oraz grozi jej pozbawieniem życia oraz spaleniem należącego do niej mieszkania. Po przyjęciu zawiadomienia i potwierdzeniu wśród najbliższej rodziny oraz sąsiadów powyższych informacji policjanci z Trzemeszna podjęli decyzję o zatrzymaniu procesowym – opisuje KPP Gniezno.

W pierwszym przypadku wobec 49-latka przedstawiono zarzuty gróźb karalnych i stalkingu – sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

W przypadku drugiego mężczyzny, po przedstawieniu zarzutów i z uwagi na ryzyko wpływania na zeznania świadków z bliskiej rodziny, również zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu. Dodatkowo mężczyzna dokonał swojego czynu w warunkach recydywy.

W obu sytuacjach podejrzanym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.