|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Pożar domu. Poszkodowany zabrany przez LPR (aktualizacja 6 czerwca)

W środowe popołudnie w jednym z budynków na os. Konikowo doszło do pożaru garażu. W wyniku tego jedna osoba doznała obrażeń.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca, po godzinie 17. Wówczas to służby zostały powiadomione o pożarze w budynku znajdującym się przy ul. Żeromskiego.

Na miejsce skierowano zastępy JRG Gniezno, które po dotarciu zastały rozwinięty pożar garażu przyległego do budynku mieszkalnego. Działania polegały na podaniu prądów wody na płonący wewnątrz pojazd, a następnie dogaszeniu go oraz innych przedmiotów znajdujących się w środku pomieszczenia. Wśród nich były także butle, które wyniesiono na zewnątrz.

W międzyczasie ustalono, że w wyniku działania ognia jedna osoba odniosła obrażenia ciała. Mężczyzna w średnim wieku został poparzony, dlatego po udzieleniu pomocy przez strażaków i przybyły zespół ratownictwa medycznego, zdecydowano o wezwaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Śmigłowiec przyleciał na teren przy ul. Strumykowej, gdzie poszkodowany został dowieziony karetką, a następnie maszyna przetransportowała go drogą powietrzną do specjalistycznego szpitala.

Aktualizacja, 6 czerwca 2024 r.:

6 czerwca około godziny 14 otrzymaliśmy informację, że poszkodowany w zdarzeniu zmarł w szpitalu. Informację tę potwierdziła nam i jeszcze innej redakcji Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Materiał na ten temat został wkrótce opublikowany. Po kilku godzinach otrzymaliśmy wiadomość z innej strony, że poszkodowany nadal przebywa w szpitalu i walczy o życie. W związku z tym ponownie zwróciliśmy się w sprawie do KPP Gniezno z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, która wprowadziła nas i tym samym Czytelników w błąd.

Nie wchodząc w szczegóły dotyczące próby wyjaśnienia całej sprawy możemy jedynie napisać, że dopiero o godzinie 22:30, a więc po kilku godzinach, otrzymaliśmy informację zwrotną z KPP Gniezno, że poszkodowany cały czas walczy o życie w poznańskiej lecznicy. W związku z tym pozostaje nam przeprosić za zaistniałą sytuację i przekazanie nieprawdziwej informacji, wskazując jednak, że początkowo opieraliśmy ją na wiarygodnym źródle.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.