|  Redakcja  |  Zostaw komentarz

Picie piwa w jeziorze zakończone interwencją strażników miejskich

źródło: Urząd Miejski

Kilka dni temu strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec młodej osoby, która spożywała piwo podczas kąpieli w jeziorze.

Sytuacja miała miejsce 30 czerwca w godzinach wieczornych. Patrol rowerowy Straży Miejskiej, który monitorował teren wokół Jeziora Winiary, zauważył w wodzie kąpiąca się parę.

– Młoda kobieta, będąc w wodzie i trzymając się czerwonych boi spożywała piwo. Strażnicy nakazali natychmiastowe wyjście z wody, sprawdzili tożsamość i przeprowadzili rozmowę dyscyplinującą o skutkach takiego zachowania oraz zagrożeniach, jakie może nieść ze sobą alkohol w połączeniu z kąpielą w akwenie wodnym bez obecności ratownika – informują strażnicy miejscy. Jak dodano, postępowanie zakończyło się pouczeniem 19-latki: – Wyraziła skruchę i przeprosiła, i miejmy nadzieję, zrozumiała swoje nieodpowiedzialne zachowanie – dodali.

Strażnicy miejscy apelują o zachowanie bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą: – W takich przypadkach nie chodzi o mandat, czy grzywnę w sądzie, ale wielokrotnie o zdrowie i życie osób nietrzeźwych, na niestrzeżonych kąpieliskach. Apelują przy tym, by reagować widząc podobne, niebezpieczne sytuacje poprzez numer alarmowy 112.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.