|  MN  |  Zostaw komentarz

Wielopokoleniowa biblioteka

Zdjęcie nadesłane

Co babcia i dziadek czytali, kiedy byli mali?, Jak spędzali wolny czas? W jakie gry grali? Na te wszystkie pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedzi podczas międzypokoleniowej imprezy bibliotecznej w sobotnie południe 14 stycznia w Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Przybyli na nie licznie babcie i nawet jeden dziadek w towarzystwie swoich wnuczek i wnuków. Łącznie zebrało się 50 osób. Na wszystkich czekało w bibliotece przy ul. Staszica 12a mnóstwo niespodzianek. Wszyscy wspólnie doskonale się bawili podczas czytania klasycznych bajek, w nietypowy sposób, bo za pomocą pacynek, kukiełek, a nawet teatru cieni. Gry planszowe oparte na tekstach baśni zrobiły ogromną furorę.

Przewodniczką pośród dawnych zabaw i gier okazała się książka „Gry i zabawy z dawnych lat” Katarzyny Piętki. Przypomnieliśmy zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, komórek, a nawet telewizora w wielu domach. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą.

Gra w klasy, w wersji „Masło – Trzasło”, kalambury czy zabawa „Ojciec Wirgiliusz” okazały się „strzałem w dziesiątkę”. Zaangażowały i młodszych i starszych. Powstała po raz kolejny swoista „Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.