|  MN  |  Zostaw komentarz

Dzień Dinozaura w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

Kalendarz jest pełen nietypowych świąt. W lutym takim świętem jest niewątpliwie Dzień Dinozaura. W Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna stał się on okazją do zaproszenia dzieci w literacką podróż śladami fascynujących stworzeń. Było to możliwe dzięki książce „Winnie i Dzień Dinozaura” Valerie Thomas i Paula Korky. Główna bohaterka będąca czarownicą postanawia spełnić swe marzenie i z pomocą magii wraz z kotem Wilburem przenosi się w czasy, gdy na ziemi królowały dinozaury.

„Dinoświat” przyciągnął uwagę dzieci. Z chęcią dowiadywały się różnych ciekawostek, np.: kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły, jak się nazywały, po czym poznać, który dinozaur był roślinożerny, a który mięsożerny i że niektóre były tak ogromne jak obecne wieżowce.

Również na Winiarach, w Filii nr 9, podczas spotkania Klubu „Bajkopomagajki” Książki dla Dzieci i Rodziców uczestnicy poznali tajniki życia pradawnych istot. Dzieci dowiedziały się, że mimo upływu czasu dinozaury miały takie same problemy jak i my. O tyranozaurze, który nie chciał jeść mięsa, diplodoku z którego śmiali się wszyscy i o ruchliwym stegozaurze mogli przeczytać w ,,Bajkach o dinozaurach” Elżbiety Safarzyńskiej. Każda z tych prehistorycznych istot chociaż w niewielkim stopniu  odzwierciedlała codzienne problemy uczestników spotkania.

Przygodę z pradawnymi istotami wzbogacił eksperyment ,,wulkan” w którym wraz z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej uczestnicy spotkania brali czynny udział.

Zapraszamy do wypożyczania i czytania książek o prehistorii w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.