|  MN  |  Zostaw komentarz

„Poeci bawią dzieci”

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Poezji, bo czy o wiośnie nie wypowiadają się najpiękniej właśnie poeci?

Co oznacza słowo poezja, dzieciom czasami trudno jest zrozumieć. A przecież to ona jest w zasadzie pierwszą rzeczą jaką im czytamy. Dzieci same często recytują wiersze. Lubią również ich słuchać. Chociażby dlatego, że jest tam rym, rytm-  łatwo je zapamiętać, wpadają w ucho.

Chcąc podtrzymać i rozszerzyć dziecięce zainteresowania literackie, w Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zorganizowała warsztaty biblioteczne „Poeci bawią dzieci”.

Spotkania z twórczością Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Aleksandra Fredry, Wisławy Szymborskiej odbyły się w przedszkolach, szkołach i w siedzibie gnieźnieńskiej książnicy. Zostały przeprowadzone razem z BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej w ramach Blisko- Rozczytana Koalicja.

Zachęcamy do czytania razem z dziećmi wierszy pełnych radości, których autorzy bawią się słowem, łamią języki czytelników, rozśmieszają w ramach  akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.