|  MN  |  Zostaw komentarz

Podróż do Nepalu przy aromatycznej herbacie

Zamiast zwyczajowego zapachu książek, w Czytelni Biblioteki Głównej w minioną środę unosił się aromat herbaty. A to za sprawą kolejnej odsłony bibliotecznego cyklu „Włącz ciekawość”.

Tym razem gnieźnieńska Biblioteka gościła Agatę Ożarowską, podróżniczkę, fotografkę, koneserkę i znawczynię herbat. To właśnie ten wspaniały napar był głównym tematem spotkania. Jego bohaterka w bardzo zajmujący sposób opowiedziała o swoich wyprawach do stolicy Nepalu – Katmandu, o tym, jak w tamtym rejonie uprawia się herbatę, o bliskiej znajomości z ludźmi, którzy się tym zajmują. Pojawiło się też wiele informacji o trekkingu wysokogórskim, niejako „przy okazji” uprawianym przez panią Agatę.

Opowieść wzbogacona była prezentacją multimedialną, na którą składały się głównie piękne, własnoręcznie oczywiście wykonane zdjęcia. W tle zaś – nastrojowa muzyka. O tym, że herbata przywieziona z Nepalu przez panią Agatę jest pyszna uczestnicy spotkania przekonali się degustując kilka
rodzajów herbat. 

Spotkanie z cyklu „Włącz ciekawość” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.