|  MN  |  Zostaw komentarz

Dwunasty sezon Fantasmagorii rozpoczęty

zdjęcia nadesłane

II Fantastyczny Wielobój Drużynowy zainicjował kolejny cykl spotkań Klubu Fantastyki Fantasmagoria działającego przy MOK. Pięć trzyosobowych drużyn rywalizowało w nim podczas pięciu rund o tytuł tej najlepszej. Na zwycięzców czekały nie tylko nagrody, ale też piękny puchar.

23 września, w Starym Ratuszu zawodnicy wykazać musieli się wiedzą z wielu dziedzin fantastyki. Najpierw rozpoznawali lokacje z książek i filmów po wyświetlanej na ekranie mapie lub charakterystycznym budynku. Podczas rundy praktycznej musieli trafić woreczkiem do pudełek, by wylosować trudność pytania z wiedzy ogólnej. W trzeciej, niezwykle smacznej rundzie, tematem było fantastyczne jedzenie i jego właściwości. Czwarta konkurencja była wariacją na temat kalamburów z elementem losowości. W piątej natomiast zawodnicy rozpoznać musieli muzykę z filmów seriali, puszczoną w bardzo przyspieszonym tempie.

Po trzech godzinach pełnych emocji zmagań zwycięzcami II Wieloboju Drużynowego Fantasmagorii zostali obrońcy tytułu z tamtego roku, czyli ekipa Defendersów w składzie: Arek, Karol i Olek. Na podium znaleźli się także Polski Związek Wędkarzy (II) i Owłosieni (III). Każda z grup, które stanęły na podium, mogła wybrać nagrody z pokaźnego sklepiku konkursowego, pełnego książek, komiksów i gier. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Fantasmagoria oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Przypominamy, że Klub Fantastyki Fantasmagoria spotyka się co sobotę, o 11.00 w Starym Ratuszu przy Deptaku. Wstęp na zajęcia jest darmowy.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.