|  MN  |  1 komentarz

Kultura Gniezna na dawnych zdjęciach

W czwartek, 28 września swoją premierę miała kolejna odsłona cyklu fotografii „Z garażu Janusza Chlasty”, czyli „Gniezno kulturalnie”. Wystawa została odsłonięta w siedzibie Biblioteki Publicznej przy ul. Staszica.

Po przywitaniu przez Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – Piotra Wiśniewskiego i słowach wstępu i uznania dla talentu i oka autora zdjęć głos zabrały osoby mające duży wkład w powstanie unikatowej i cennej wystawy: Kurator całego cyklu wrześniowych wystaw – Władysław Nielipiński, syn Janusza Chlasty – Grzegorz Chlasta, który złożył podziękowania na ręce Dyrektora Piotra Wiśniewskiego, Krzysztof Szymoniak – autor wstępu do katalogu wystawy oraz Iwona Wiśniewska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.

Wystawę można oglądać w Bibliotece przy ul. Staszica 12a w godzinach otwarcia filii. Wystawa odbywa się w ramach 9. Festiwalu Fyrtel dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: “Kultura – Interwencje 2023”.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
30/09/2023 09:24

Wspaniała inicjatywa, znakomita wystawa i pamięć historii miejsc. Gratulacje!© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.