|  MN  |  Zostaw komentarz

Odnowiono czytelnię biblioteczną w „Dziesiątce”

czytelnia szkoła podstawowa nr 10 gniezno
zdjęcie nadesłane

Szkoła Podstawowa nr 10 ma teraz nową przestrzeń, która zaprasza uczniów do wypożyczania, czytania i spędzenia wolnego czasu w naprawdę komfortowych warunkach.

Wszystko dzięki niedawnej modernizacji czytelni, która pozwoliła na zakup wyposażenia i odświeżenie tego miejsca. Wygodne kolorowe siedziska, nowe stoły i krzesła oraz niskie regały dla mniejszych użytkowników bardzo spodobały się uczniom, nauczyciele również nie kryją zadowolenia – szkolna biblioteka to przecież miejsce odwiedzin całych klas. 

Projekt pozwalający na ten znaczący “lifting” był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Pracowniczej grupy VKR z rekomendacji fabryki VELUX w Gnieźnie. 

Budowanie dobrego wizerunku książek i czytelnictwa jest ważnym elementem w drodze ku „zaprzyjaźnianiu się” z literaturą. Obecnie dzieci mają do wyboru wiele form rozrywki, dlatego książki potrzebują większego zaangażowania w ich polecanie. Tworzenie atrakcyjnych przestrzeni zachęcających do kontaktu ze słowem pisanym jest jedną z nich. Teraz odwiedziny w szkolnej bibliotece, lekcje i imprezy czytelnicze to prawdziwa przyjemność, a o to tak naprawdę chodzi. 

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.