|  Irmina Kosmala  |  2 komentarze

Dawid Jung otrzymał Medal Senatu RP

fot. Irmina Kosmala

Najwyższe odznaczenie nadane przez Senat RP trafiło w ręce gnieźnianina Dawida Junga, redaktora naczelnego Zeszytów Poetyckich.

5 czerwca 2024 r. w kancelarii Marszałek Senatu RP, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Dawid Jung przyjął najwyższe odznaczenie nadane przez Senat, stanowiące jedno z najważniejszych nagród w polskim systemie wyróżnień – Medal Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

– Cieszę się, że w pańskie ręce trafia to ogromne wyróżnienie, przyznane za zasługi dla rozwoju kultury polskiej – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, wręczając Dawidowi Jungowi medal w asyście wicemarszałka Senatu, Rafała Grupińskiego.

W trakcie spotkania Dawid Jung opowiedział o swojej bogatej pracy twórczej. Przez ponad dwadzieścia lat zajmuje się redagowaniem ogólnopolskiego pisma literackiego Zeszyty Poetyckie – poświęconego najnowszej poezji polskiej, jak i promowaniem w tym prestiżowym medium najciekawszych jej twórców. Do tego dochodzi budowa Muzeum Polskich Organów Elektronicznych, w którym wkrótce będzie można obejrzeć ponad sto różnych zabytkowych modeli, ale także promocja Gniezna i regionu poprzez organizowanie różnych wydarzeń kulturalnych.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wilk
wilk
07/06/2024 13:58

Szkoda,że z rąk takich głąbów,ale gratulacje dla pana Junga!

Angel
Angel
06/06/2024 17:38

Gratulacje od nas Wszystkich 🙂© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.