|  Rafał Wichniewicz  |  1 komentarz

Handlowa historia ul. Chrobrego – promocja książki

W ramach tegorocznej, czternastej edycji Festiwalu Literackiego Preteksty, odbędzie się promocja książki opowiadającej o kupcach i rzemieślnikach, którzy działali przy ul. Chrobrego w okresie międzywojennym.

Już w czwartek 5 września o godzinie 17 w auli „Medyka” przy ul. Mieszka I 27, odbędzie się spotkanie promocyjne książki pt. „Składy kupieckie i zakłady rzemieślnicze przy „pryncypalnej” ulicy w Gnieźnie w świetle lokalnej prasy z lat 1919 – 1939″. Wstęp wolny.

Autorkami publikacji są Elżbieta Kowalska oraz dr Elżbieta Urbaniak, które przez lata zajmowały się gromadzeniem i opracowywaniem różnych wątków historycznych, dotyczących nowożytnej historii Gniezna, ale nie tylko. Tym razem regionalistki wzięły na warsztat kupiecko-rzemieślniczą działalność, jaka funkcjonowała w okresie międzywojennym wzdłuż ul. Chrobrego. Spotkanie, które odbędzie się na początku września, będzie swoistym spacerem „od Holki do Apolki”, a więc od składu bławatów Edmunda Holki, który był przy Rynku, aż do kina Apollo znajdującego się na drugim skraju Karei.

Książka zawiera 350 stron, na których znalazło się prawie 350 kupców, handlowców, rzemieślników itp., działających na przestrzeni dwóch dekad. Wszystko to wypełnione ogłoszeniami, reklamami oraz fotografiami niektórych z nich, a którzy to na wszelkie sposoby starali się zachęcić klientów do odwiedzin i zakupu.

Organizatorem spotkania jest Wielkopolska Izba Gospodarcza wraz z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna. Partnerem publikacji jest Totalizator Sportowy i Wielkopolska Izba Gospodarcza.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
25/08/2024 22:13

Czy dr Elżbieta Urbaniak to rodzina z P. Mironem Urbaniakiem autorem książki „Zabytkowa stacja kolejowa Gniezno”? Nota bene świetne wydanie.



© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.