|  MN  |  Zostaw komentarz

Pierwsze Czytanki z Biblioteką

Zdjęcie nadesłane

Czy są uniwersalne patenty na zachęcenie dzieci do czytania? Są! A właściwie jest. Jeden, najlepszy sposób to pokazywanie dzieciom interesujących i atrakcyjnych dla nich książek. To prosta droga do tego, żeby przekonać dzieci, że czytanie jest interesujące.

W tym celu Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej od września do grudnia przeprowadziły cykl zajęć czytelniczych „Pierwsze Czytanki” realizowanych w ramach projektu „Laboratorium Słowa 2022.

Warsztaty na kanwie wybranej książki odbywały się w bibliotece, Bazie oraz w gnieźnieńskich przedszkolach. Odbyło się 20 spotkań dla ponad 1000 dzieci w wieku przedszkolnym. Każde z nich opierało się na wybranej książce z literatury dziecięcej.

Pozycje typu: ”Elementarz w podskokach” Małgorzaty Swędrowskiej, „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej, „Stella, Pikuś i skarby” Niny Lussi, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł guzik” Justyny Bednarek, „Wiersze, że aż strach” Małgorzaty Strzałkowskiej, „Kto Ty jesteś” Joanny Olech, „Basia. Opowieści miśka Zdziśka” Zofii Staneckiej, „Pan Kuleczka Wojciecha Widłaka czy „Święty Mikołaj z Miry” Elizy Piotrowskiej pokazały dzieciom, że książka może być źródłem wiedzy i zabawy literackiej, teatralnej, plastycznej, ruchowej…

Rodzice i nauczyciele zostali zachęceni do czytania dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W ramach projektu “Laboratorium słowa” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.