|  MN  |  Zostaw komentarz

Puchar Polski w Gnieźnie zakończył klubowy sezon rugby 7

To była prawdziwie rugbowa sobota na stadionie przy ulicy Strumykowej. Dziewięć najlepszych ekip Polskiej Ligi Rugby 7 przyjechało do pierwszej stolicy Polski walczyć o ostatnie trofeum w sezonie 2022/23. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście drużyny Tytana.

Zgodnie z tradycją turniej o Pucharu Polski w rugby 7 był ostatnim klubowym trofeum, który został przyznany w danym sezonie. Po raz drugi z rzędu rywalizacja o niego odbyła się w Gnieźnie. Rozgrywki od samego początku były bardzo wyrównane i emocjonujące, a zespoły uczestniczące w turnieju udowodniły, że nie znalazły się w nim przypadkowo.

Tytan Gniezno znalazł się w grupie A, w której rywalizował z drużynami Kaskady Szczecin i Bolesławiec Rugby Club. Mistrzowie Polski w tym turnieju musieli radzić sobie bez kilku istotnych zawodników, w tym chociażby kontuzjowanego kapitana, Patryka Popka. Mimo tego rozpoczęli rywalizację od mocnego uderzenia, pokonując Kaskadę Szczecin 31:7. Więcej problemów mieli w drugim spotkaniu fazy grupowej, w którym ekipa z Bolesławca postawiła się drużynie prowadzonej przez Roberta Bosiackiego. Mimo to gospodarze turnieju wygrali 21:17, zwyciężając mecz po przyłożeniu Sebastiana Graczyka w ostatniej akcji spotkania i zapewniając sobie pierwsze miejsce w swojej grupie.

W półfinale na ekipę z Grodu Lecha czekał AZS AWF Warszawa. Od pierwszych minut widać było, że gra Tytanów zaczęła szwankować, a zmiany na kluczowych pozycjach powodowały problemy. Mimo tego do samego końca meczu gnieźnianie pozostawali w walce o awans do finału. Ostatecznie to jednak ekipa ze stolicy zwyciężyła 17:12.

Tytan musiał się więc zadowolić walką o najniższy stopień podium. Niestety mecz o tę lokatę był najsłabszym sobotnim występem drużyny z Gniezna. Już po pierwszym przyłożeniu drużyny ze stolicy Pomorza boiska musiał opuścić skrzydłowy gnieźnian Sebastian Graczyk. Na początku drugiej połowy boisko z urazem opuścił istotny element Tytanowej układanki Robert Bosiacki. Mimo dobrych zrywów pozostałych zawodników, m.in. sprintów Łukasza Bakowskiego czy Kuby Nowakowskiego dorobek punktowy gnieźnian nie powiększył się. Zespół Zielono-Czarnych Lechii Gdańsk pewnie zwyciężył 38:5. Pomimo zajęcia miejsca poza podium Tytani mieli co świętować, gdyż po turnieju odebrali złote medale za wygraną w Polskiej Lidze Rugby 7. Obroniony tytuł smakuje bardzo dobrze, a niezdobycie wszystkiego będzie motywowało Tytanów do cięższej pracy podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu.

Puchar Polski zdobyła Posnania, która w finale pokonała AZS AWF Warszawa 26:5.

Sobotni turniej był ostatnim aktem sezonu klubowego w Polsce. Teraz wszystkie drużyny, łącznie
z Tytanem, czeka zasłużony odpoczynek, a już niebawem przygotowania do rundy jesiennej kolejnych rozgrywek.

Komplet wyników Tytana w turnieju o Puchar Polski:
Faza grupowa
Tytan Gniezno – Kaskada Szczecin 31:7
Tytan Gniezno – Bolesławiec Rugby Club 21:17
Półfinał
Tytan Gniezno – AZS AWF Warszawa 12:17
Mecz o 3. miejsce
Tytan Gniezno – Zielono-Czarni Lechia Gdańsk 5:38

Końcowa klasyfikacja turnieju o Puchar Polski Rugby 7:
1. Posnania Poznań
2. AZS AWF Warszawa
3. Zielono-Czarni Lechia Gdańsk
4. Tytan Gniezno
5. Kaskada Szczecin
6. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot
7. Bolesławiec Rugby Club
8. Rugby Klub Unisław
9. Rugby Biesal

Opracowanie: materiał prasowy GKR Tytan Gniezno

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.