|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytani wracają do gry! Czas na nowy sezon polskich siódemek

Gnieźnieńscy Tytani wracają do gry! To będzie krótka acz intensywna jesień w wykonaniu rugbistów z Grodu Lecha.

Tym razem Polski Związek Rugby tak przygotował kalendarz, że na walkę o najwyższe laury w krajowym rugby 7 przyjdzie jeszcze długo poczekać.

„Sezon Polskiej Ligi Rugby 7 wystartował na początku września, ale ponieważ turnieje w naszej lidze nie są obowiązkowe podjęliśmy w klubie decyzję o zmianie podejścia do startów w tym sezonie. Stawiamy na jakość startów, a nie na ich ilość. W poprzednich dwóch sezonach mieliśmy prawie stuprocentową frekwencję w turniejach ligowych. W ostatnim sezonie zagraliśmy w 10 z 11 turniejów, a sezon wcześniej we wszystkich 10. W tym sezonie odpuściliśmy dwa pierwsze starty (Częstochowa i Koszalin – przyp. red.) i zagramy 3 turnieje w ciągu 5 weekendów. Już w najbliższą sobotę rozegramy turniej
w Unisławiu obok Bydgoszczy, dwa tygodnie później w Szczecinie i rundę jesienną zakończymy w ostatnią niedzielę października w Poznaniu. To będzie krótka i szybka jesień, zupełnie jak nasza siódemkowa odmiana rugby” – przedstawił plany zespołu na rundę jesienną kierownik drużyny, Łukasz Dziel.

29 września, sobota, Unisław, województwo kujawsko-pomorskie – III Turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Nadszedł czas na debiut gnieźnieńskich Tytanów w tegorocznych rozgrywkach ligowych. Do Unisławia przyjedzie 7 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy. Tytani zagrają w grupie A razem z liderem rozgrywek Rugby Biesal oraz organizatorem pierwszego turnieju tego sezonu – RCC Częstochowa.
4 najlepsze drużyny po fazie grupowej będą rywalizować w półfinałach, których zwycięzcy zmierzą się o zwycięstwo turnieju w Unisławiu.

„Poprzedni sezon był niewyobrażalny w naszym wykonaniu. To co zrobiliśmy, to jak zagraliśmy
w Mistrzostwach Polski tylko pokazało, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Ale kiedy osiągamy poziom maksymalny po prostu znajdujemy sobie nowe wyzwania. Gdybym w tym klubie 5 lat temu mówił o Mistrzostwie Polski oraz o turniejach zagranicznych dziś pewnie by mnie już tu nie było. Natomiast ja przyjąłem pewne założenia i krok po kroku przesuwam granice, aby moi zawodnicy pokazywali więcej i więcej. Cały czas czekamy niestety na powrót naszego kapitana, który rehabilituje się po kontuzji. Również dostępność kilku zawodników stoi pod znakiem zapytania ze względów osobistych. Podoba mi się jednak bardzo motywacja pozostałych zawodników. Coraz więcej tematów omawiamy, coraz więcej pomysłów analizujemy i coraz śmielej planujemy przyszłość. W miesiącach letnich zorganizowaliśmy Letnią Szkołę Rugby, dzięki której pojawili się na treningach nowi zawodnicy. To nadal nie jest wystarczająca liczba, aby spokojnie planować skład na cały sezon, ale cieszę się, że klub ciągle się rozrasta. Nadszedł czas na start w turnieju ligowym i zobaczymy co już udało się nam przepracować, a co jeszcze przed nami. Zupełnie inaczej podeszliśmy do tego sezonu. Zaczęliśmy otwarcie rozmawiać o wartości niektórych startów, o ich roli w rozwoju nas, rugbistów i czas pokaże czy nasze podejście było trafne. Niestety po Mistrzostwie Polski nie spłynął na nas deszcz pieniędzy, a i dostępność obiektów sportowych w naszym kochanym mieście szkoda komentować. My, co prawda, świetnie zdajemy sobie sprawę z naszego miejsca w gnieźnieńskim sporcie, ale nie akceptujemy takiego obrotu spraw. W poprzednim sezonie pokazaliśmy na co nas stać. Teraz czas pokazać, że to był dopiero początek” – zapowiedział nowy sezon gnieźnieńskich rugbistów grający trener Robert Bosiacki.

W najbliższą sobotę zawodnicy Akademii Młodego Tytana rozegrają pierwsze jesienne zawody
w Jarocinie. Akademia Tytana Gniezno zrobiła niesamowity skok w ostatnim czasie, coraz więcej dzieci  i młodzieży z Gniezna i okolic trenuje regularnie rugby w Gnieźnie. Wszystko wskazuje na to, że
w Jarocinie gnieźnianie wystawią dwie drużyny w kategorii U16 oraz jedną w kategorii U14. Wszystkich zainteresowanych trenowaniem rugby w Gnieźnie serdecznie zapraszamy na treningi w poniedziałki
i czwartki o godzinie 18:30 na górnym obiekcie przy ul. Strumykowej. Jeśli masz pytania na temat rugby nie wahaj się ich zadać przez nasze media społecznościowe – Tytan Gniezno na Facebooku oraz tytan7s na Instagramie! Nie wahaj się! Wpadaj na trening – spróbuj rugby!

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.