|  MN  |  Zostaw komentarz

18 ligowych punktów Tytana zdobyte w Szczecinie

fot. Mateusz Madaj

Tytani z Gniezna wzięli udział w zmaganiach z trzema drużynami w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Rugby 7.

Turniej w Szczecinie Tytani otworzyli meczem z drużyną gospodarzy – Kaskadą Szczecin. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i na przerwę drużyny schodziły remisując 12:12. Punkty Kaskady wynikały z błędów Tytanów. Jednak druga połowa należała do naszych zawodników, co przełożyło się na wynik 27:12.

Drugim rywalem w grupie była Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot, z którą już do przerwy Tytani wyszli na prowadzenie. Brak dobrej organizacji w dalszej części gry skutkował brakiem przyłożeń zawodników z Gniezna. Utrata punktów nie zaważyła na końcowym wyniku, do którego Tytani dodali dwie indywidualne akcje i wygrali 21:7.

W półfinale Tytani wyszli na boisko z jasno wyznaczonym celem, jakim było wygranie derbowego spotkania z Posnanią Poznań. Od pierwszych minut dominowali na boisku, nie pozwalając zawodnikom ze stolicy Wielkopolski wyjść ze swojej połowy. Tytani zdobywali przyłożenie za przyłożeniem. Nic nie wskazywało po dwóch grupowych spotkaniach o rozegraniu tak dobrego meczu. Można by powiedzieć, że Tytanom została przywrócona nowa energia, co udowodnili wygraną 38:0.

Podobnie jak 2 tygodnie temu w Unisławiu w finale spotkali się Tytani oraz Gruzini z Koszalina. Do przerwy zawodnicy z Koszalina prowadzili 0:12. Na początku drugiej połowy Tytani nawiązali rywalizację doprowadzając do wyniku 5:12. Niestety później zawodnicy obu drużyn otrzymali czerwone kartki, co Tytanom podcięło skrzydła. Zdekoncentrowanie naszej drużyny doprowadziło do dodatkowych trzech przyłożeń z rzędu drużyny z Koszalina. Finalnie zakończyliśmy spotkanie przegraną 5:31.

W turnieju w Szczecinie zdobyliśmy 18 punktów do ligowej tabeli. Kolejne zawody już 29.10 w Poznaniu.

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.