|  MN  |  Zostaw komentarz

Tytan nie schodzi z podium w rundzie jesiennej

zdjęcia nadesłane / fot. Mateusz Madaj

Tytan Gniezno podczas V Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Poznaniu zdobył trzecie miejsce w kwalifikacji drużynowej.

Pierwszy mecz rozgrywany z drużyną gospodarzy Posnanią Poznań okazał się dużym wyzwaniem dla naszych zawodników. Zdecydowanie narzucona gra przeciwników przesądziła o wyniku 7:29 i tym samym przegranej Tytanów. Rekompensatą porażki z pierwszego starcia okazało się drugie grupowe spotkanie z Politechniką Gdańską Ogniwo Sopot, w którym gnieźnieńska drużyna od początku dominowała, utrzymała czyste konto do końca spotkania i wygrała 26:0. Podobnie w ostatnim meczu grupowym z Alfą Bydgoszcz, gdzie rywale zdobyli przyłożenie w samej końcówce spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 26:5.

Niestety dobra passa ustała w meczu półfinałowym z KSRC Koszalin. Rywale zdominowali Tytanów w pierwszej połowie i mimo dużo lepszej gry w drugiej połowie nie dali rady odrobić straty. Rezultat 7:37.

Walka o trzecie miejsce z Kaskadą Szczecin okazała się bardzo wyrównana, a o końcowym wyniku przesądził jedynie brak podwyższenia szczecińskiego zawodnika. Styl poprawimy na treningach, podium zostanie w kronikach. Mecz zakończył się wynikiem 14:12 dla Tytana Gniezno.

Gnieźnieńscy Tytani po 5 turniejach Polskiej Ligi Rugby 7 zajmują 3 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W trakcie turnieju seniorów swoje mecze rozegrali także kadeci (U16) gnieźnieńskiego klubu, którzy przygotowują się do I Turnieju Mistrzostw Polski U16 Rugby 7. Zawody te zostaną rozegrane 26.11 w Poznaniu.