|  MN  |  Zostaw komentarz

Zimowa spartakiada miejskich świetlic

zdjęcia nadesłane

Już po raz osiemnasty dzieci i młodzież z placówek pomocnych rodzinie oraz z zimowych półkolonii mogły w aktywny sposób spędzić czas na Zimowej Spartakiadzie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Przesłaniem zawodów była jak zwykle rywalizacja fair play.

Na zaproszenie organizatorów w tym roku odpowiedziało sześć placówek: Specjalny Ośrodek Wychowawczy Willa na Skarpie, grupa półkolonijna z SP5 oraz wszystkie cztery świetlice socjoterapeutyczne z Gniezna.

Na hali sportowej GOSIR młodych zawodników powitał zastępca prezydenta Michał Powałowski życząc super zabawy. Wśród gości nie zabrakło także wieloletnich przyjaciół placówek: radnych Miasta Gniezna – przewodniczącego Michała Glejzera, Angeliki Ślachcińskiej oraz Jana Budzyńskiego, posła Tadeusza Tomaszewskiego, dyrektor Sylwii Jabłońskiej oraz dyrektor Banku Spółdzielczego Barbary Borowskiej.

Po odczytaniu apelu olimpijskiego, zasady XVIII spartakiady Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych omówiła kierownik Zofia Komosińska. Na tegoroczną spartakiadę puchary ufundowali: za I miejsce – Prezydent Miasta Gniezna Tomasza Budasz, za II miejsce – zastępca prezydenta Michał Powałowski, a za III miejsce – Barbara Borowska, prezes Banku Spółdzielczego w Gnieźnie. Natomiast medale dla wszystkich zawodników biorących udział w konkurencjach indywidualnych zasponsorował Młodzieżowy Klub Pływacki „Kontra Gniezno”.

Zawodnicy rywalizowali w: łowieniu drewnianych rybek, rzucie woreczkiem do kosza, wyścigach na desce, konkursie wiedzy o sporcie, kręceniu hula hop, slalomie z woreczkiem na głowie, biegu w za dużych spodniach oraz przeciąganiu liny. Po kilkugodzinnych zmaganiach w rozgrywkach pucharowych czołowe miejsca zdobyli:

I – MŚS „Staszica”

II – MŚS „Ziomale”

III – Willa na Skarpie

#Tagi

W związku z dbałością o poziom komentarzy prowadzona jest ich moderacja. Wpisy mogące naruszać czyjeś dobra osobiste lub podstawowe zasady netykiety (np. pisanie WIELKIMI LITERAMI), nie będą publikowane. Wszelkie uwagi do redakcji należy kierować w formie mailowej. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments© Gniezno24. All rights reserved. Powered by Libermedia.